KIRJOS IZBACIO CICIPASA! Kontroverzni Australijanac nakon SPEKTAKLA i preokreta savladao Grka!

VIMBLDON

Australijski teniser Nik Kirjos plasirao se u osminu finala Vimbldona.

Australijanac je posle velike borbe slavio sa 3:1 (6:7 6:4, 6:3, 7:6)

Kirjos, 40. na ATP listi, pobedio je petog tenisera sveta posle tri sata i 11 minuta igre.

Bio je to spektakularni okršaj prepun predivnih poteza i poena, ali i žuči, rasprave i nervoze, posebno od strane Kirjosa koji je po završetku drugog seta pitao sudiju zašto nije diskvalifikovao Cicipasa.

U prvom setu, oba igrača su bila sigurna na svom servisu, pa je set rešavan u taj-brejku, u kom je Cicipas bio ubedljiv i slavio sa 7:2.

Kirjos je do izjednačenja stigao brejkom u 10. gemu drugog seta. U trećem setu, Australijanac je u četvrtom gemu oduzeo servis Cicipasu i stigao do vodjstva u setovima.

U četvrtom setu ponovo nije viđen brejk, pa se otišlo u još jedan taj-brejk.

U taj-brejku je viđena velika borba, u kojoj je Kirjos uspeo da iskoristi drugu meč loptu i slavi sa 9:7 i izbori plasman u narednu rundu.