ĐOKOVIĆ U PRVOM FINALU POSLE VIMBLDONA: Novak preslišao Rusa Safijulina, igraće za titulu u Tel Avivu

Tel Aviv

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće za titulu na ATP turniru u Tel Avivu.

Đoković je u polufinalu savladao Rusa Romana Safijulina sa 2:0 (6:1, 7:6). Meč je trajao 94 minuta.

Đoković je u prvom setu bio ubedljiv, i brejkovima u drugom i četvrtom gemu stigao do vođstva.

U drugom setu, viđen je po jedan brejk na obe strane, pa je pobednik rešavan u taj-brejku, u kom je srpski teniser bio siguran i slavio sa 7:3.

Novaku će ovo biti prvo finale posle Vimbldona kada je osvojio titulu u čuvenom meču sa Nikom Kirjosom. Ukupno, ovo je Novaku 127. finale u karijeri.

Izrael je inače 21. država u kojoj će Novak igrati finale.

Đoković će za titulu igrati protiv boljeg iz meča Čilić - Lestijen. Finale je na programu u nedelju od 17.30.

ĐOKOVIĆ - SAFIJULIN 6:1, 7:6

2. SET

7:6 - Gotov je meč. Novak je ušao u 127. finale u karijeri.

6:6 - Igraće se taj-brejk.

5:6 - Safijulin je stigao na korak od izjednačenja u meču.

5:5 - Neverovatno, Novak je dopustio ribrejk sa puno grešaka u gemu.

5:4 - Brejk Đokovića u pravi čas!

4:4 - Vratio se prvi servis Đokovića, lako je stigao do novog izjednačenja. Novak još uvek nema brejk priliku u drugom servisu, možda je vreme. Ovaj set već do sada traje 44 minuta.

3:4 - Safijulin je značajno podigao nivo igre, sa druge strane Đoković je energetski pao u nastavku.

3:3 - Konačno, najduži gem u meču pripada Đokoviću. Novak se suočio sa dve brejk lopte.

2:3 - Ruski teniser je savršen na svom servis gemu.

2:2 - Drugi servis viner doneo je Novaku izjednačenje. Safijulin je do sada osvojio više poena u ovom setu nego u celom prvom.

1:2 - Petim asom Rus stiže do drugog gema u drugom setu. Već sada je potrošeno 16 minuta.

1:1 - Novak lako stiže do izjednačenja.

0:1 - Neočekivan start seta, imajući u vidu prvi set. Safijulin je osvojio prvi poen na svoj drugi servis i tako stigao do gema.

Goran Ivanišević

1. SET

6:1 - Prvi set je trajao svega 23 minuta. Novak je odigrao savršen gem.

5:1 - Prvi gem za Rusa.

5:0 - Neumoljiv je Đoković.

4:0 - Nestvarni riterni Đokovića i novi brejk. Safijulin nije promašio nijedan prvi servis, ali je Novak bio neumoljiv pri vraćanju loptice. Novak je poveo sa 0:40, a onda je Rus osvojio prvi poen na svoj servis, a zatim stigao i do izjednačenja. Ipak, u nastaku je Đoković stigao do brejka.

3:0 - Đoković je u trećem gemu izgubio prvi i za sada jedini poen na meču, i to posle duple servis greške.

2:0 - Brejk Đokovića, i to sa nulom.

1:0 - Đoković je prvi servirao i bez ikakvih problema stigao do prvog gema u meču.

Novak Đoković, reket

Srpski teniser Novak Đoković igra protiv Rusa Romana Safijulina u polufinalu ATP turnira u Tel Avivu.

Đoković se tako bori za prvo finale posle onog čuvenog meča za titulu u Vimbldonu, kada je savladao Nika Kirjosa.

Srbin i Rus se nikada do sada nisu sastali.

Ruski 23-godišnji teniser je trenutno 104. igrač planete, a do nedavno je imao rekord karijere kada je ušao među 100 najboljih i stigao do 97. mesta. Nikada u karijeri nije igrao finale.