TURNIR U ASTANI DOBIO PRVE POLUFINALSITE: Cicipas pobedio Hurkača, Rubljov slavio nad Manarinom

TENIS

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u polufinale turnira u Astani, pošto je pobedio Poljaka Huberta Hurkača sa 7:6, 6:3.

Meč Cicipasa i Hurkača, šestog i desetog tenisera sveta, trajao je sat i 43 minuta.

Grk se plasirao u svoje deveto polufinale ove sezone, a na tom putu je spasio pet set lopti u taj-brejku prvog seta pre nego što je iskoristio svoju prvu i osvojio taj deo igre. Prethodno je propustio čak osam brejk prilika u tri različita gema.

U drugom setu je Cicipasu za potvrdu trijumfa bio dovoljan jedan brejk koji je napravio u osmom gemu.

Protivnik Cicipasa u borbi za finale turnira u Astani biće Rus Andrej Rubljov, koji je u prvom četvrtfinalu bio bolji od Francuza Adrijana Manarina sa 6:1, 6:2 posle samo 57 minuta igre.

Cicipas trenutno vodi sa 5:4 u medjusobnim duelima sa ruskim igračem.

U preostala dva četvrfinala sastaće se Novak Đoković i Karen Hačanov, odnosno Danil Medvedev i Roberto Bautista Agut.