SRPSKE TENISERKE PRED PORAZOM OD MEKSIKA: Neverovatni PREOKRETI doveli SRBIJU u veoma tešku situaciju (VIDEO)

BILI DŽIN KING KUP

Nakon prvog dana meča kvalifikacija za plasman u Svetsku grupu Bili Džin King kupa, teniserke Srbije u San Luis Potosiju gube od Meksika rezultatom 2:0.

Na početku ništa nije ukazivalo da bi moglo da dođe do ovakvog ishoda.

Prvi meč dana igrala je Olga Danilović (150.) protiv Renate Zarazue, 350. teniserke sveta.

Vodila je srpska teniserka 5:1 u prvom setu, ali je odnda usladio nagli pad. I pored toga, pri rezultatu 5:4 imala je Danilovićeva tri set lopte na svoj servis, ali nije ih iskoristila i set je kasnije otišao u taj-brejk.

Meksikanka je imala šest set lopti u taj-brejku, a tek sedmu je iskoristila za vođstvo 1:0 u setovima.

U drugom setu, pri rezultatu 4:4, Zarazua pravi odlučujući brejk, a zatim potvrđuje pobedu.

U drugom meču Marsela Zakarijas (196.) je nakon preokreta savladala Lolu Radivojević (349.) rezultatom 2-1, po setovima – 5:7, 6:3, 6:2.

Srpska teniserka je uspela da dobije prvi set u neizvesnoj završnici, ali je u nastavku ostala bez snage i Zakarijas je uspela da preokrene rezultat

Lola Radivojević

Drugog dana takmičenja na teren koji je na programu od 22 časa, na teren će izaći Zakarijas i Danilovićeva, a potom Zarazua i Radivojević, kao i prijavljeni dublovi Olmoš/Zakarijas – Danilović/Stevanović.

Šanse Srbije za plasman u završno kolo kvalifikacija za najjaču svetsku tenisku grupu tako su svedene na minimum, posebno imajući u vidu da Meksiko u dublovima ima Olmoš, koja je 8. teniserka sveta u dubl konkurenciji.

U slučaju poraza, srpske teniserke će ispasti u zonsko takmičenje.