TURNIR U OKLANDU: Đere u drugom kolu, sledi meč sa prvim nosiocem turnira

TENIS

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo turnira u novozelandskom Oklandu, pošto je pobedio španskog igrača Haumea Munara sa 3:6, 6:1, 7:6 (4).

Meč Munara i Đerea, 62. i 70. tenisera na ATP listi, trajao je dva sata i 25 minuta.

Laslo Đere

Đere je meč počeo brejkom, da bi Španac u šestom gemu izjednačio, a zatim novim brejkom u osmom gemu došao do potpunog preokreta i kasnije osvojio prvi set.

Srpski teniser je u drugom setu zaigrao bolje i španskom igraču prepustio samo jedan gem, uz dva napravljena brejka.

U odlučujućem setu Đere je tri puta imao prednost brejka, a u 10. gemu je servirao za pobedu i imao prvu meč loptu.

Španac je uspeo da se vrati i odvede set u taj-brejk, koji je pripao srpskom igraču rezultatom 7:4.

Đere za protivnika u drugom kolu ima trećeg tenisera sveta i prvog nosioca turnira Norvežanina Kaspera Ruda.