LASLO PROKOCKAO MEČ LOPTU: Đere poražen posle PREOKRETA! Lestijen u polufinalu turnira u Oklandu

ŠTETA

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo danas da se plasira u polufinale turnira u novozelandskom Oklandu, pošto je poražen od francuskog igrača Konstana Lestijena sa 6:2, 6:7 (2), 5:7.

Duel između Lestijena i Đerea, 65. i 70. tenisera sveta, trajao je dva sata i 47 minuta. Đere je u prvom setu dva puta oduzeo servis Lestijenu, dok je u drugom delu igre srpski igrač brejk napravio u sedmom gemu.

Pri rezulatu 5:4 Đere je servirao za pobedu i imao meč loptu, ali je Lestijen uspeo da dođe do brejka i rezultatskog izjednačenja.

Set je zatim otišao u taj-brejk koji je rezultatom 2:7 pripao francuskom teniseru.

Sve do devetog gema u trećem setu nije bilo brejkova, a tada prvi servis rivalu uzima Lestijen.

Đere je u sledećem gemu realizovao četvrtu brejk loptu i ostao u meču, da bi Lestijen u 11. gemu ponovo napravio brejk, koji je potvrdio nakon što je iskoristio četvrtu meč loptu.

U polufinalu Lestijen igra protiv sunarodnika Rišara Gaskea, koji je u četvrtfinalu bio bolji od Belgijanca Davida Gofana (1:6, 6:1, 6:1).

Drugo polufinale čine drugi nosilac Britanac Kameron Nori i američki igrač Dženson Bruksbi.