ĐOKOVIĆ DOŽIVEO ŠOKANTAN PORAZ NA SRPSKA OPENU: Pobeda karijere Dušana Lajovića VIDEO

Srpska open

Najbolji teniser sveta Novak Đoković ispao je sa Srpska opena u četvrtfinalu.

Bolji od svetskog broja jedan bio je 70. igrač sveta Dušan Lajović.

Lajović je posle dva i po sata igre slavio u srpskom derbiju sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (8:6).

Ovo je pobeda karijere Dušana Lajovića, ujedno prva nad Đokovićem.

Oba tenisera su dobila svoje prve servis gemove, a zatim je Lajović u trećem gemu napravio brejk. Novak je praktično u svakom gemu u kome je servirao Lajović imao brejk šanse, ali je iskoristio samo jednu, onu u osmom gemu za 4:4. Međutim, već u narednom Lajović je ponovo oduzeo servis rivalu i zatim odservirao za prvi set. Đoković je imao 11 brejk šansi, a iskoristio samo jednu.

U drugom setu je viđeno mnogo više, iako nije bilo brejka. Oba tenisera su imala sijaset brejk prilika, ali su nekako uspevala da čuvaju servis.

Usledio je taj-brejk. Đoković je dobro počeo, stigao do 4:1, potom i do 6:3. Činilo se da će lako do izjednačenja u setovima. Međutim, Lajović je vezao pet poena i posle dva i po sata stigao do velikog trijumfa.

NOVAK ĐOKOVIĆ - DUŠAN LAJOVIĆ 4:6, 6:7 (6:8)

2. SET

6:7 - Gotov je meč. Đoković je vodio sa 6:3 u taj-brejku, ali je Lajović osvojio pet poena u nizu i pobedio.

6:6 - Ide se u taj-brejk.

Meč je prekinut na nekoliko minuta zbog ukazivanja medicinske pomoći Lajoviću. Dušan je skinuo patiku kako bi se sanirao žulj koji se javio.

Dušan Lajović

6:5 - Uz dosta muke Đoković dobija gem. Stisnuta pesnica dovoljno govori koliko napora ulaže.

5:5 - Lajović stiže do izjednačenja.

5:4 - Lajović je imao tri brejk vezane lopte u ovom gemu, ali se Novak volšebno izvukao i i sa pet uzastopnih poena sačuvao svoj servis. Veliku šansu propustio je Dušan

4:4 - Lajović nastavlja da muči Đokovića, i dalje čuva svoj servis.

4:3 - Nema brejka u drugom setu, Novak osvaja gem na svoj servis

3:3 - I još jedan gem u kome je Đoković imao brejk na servis Lajovića. Lajović je odservirao dva asa u nizu i stigao do izjednačenja.

3:2 - Velika borba u petom gemu pripala je Đokoviću. Spasao je dve brejk lopte i posle 31 minuta igre u drugom setu poveo sa 3:2.

2:2 - Lajović stiže do izjednačenja. Trenutno 70. teniser sveta je upisao prvi as u meču.

2:1 - Muči se Novak, pokazuje nervozu, ali uspeva da sačuva svoj servis.

1:1 - Novak je nastavio crni niz iz prvog seta,propustio je još dve brejk lopte. Ukupno ih je imao 13 do sada.

1:0 - Trećim asom u meču Đoković je završio prvi gem u drugom setu u svoju korist.

1. SET

4:6 - Lajović je dobio prvi set. Novak je i u ovom gemu imao brejk šanse. Ukupno 11 brejk šansi je Novak imao u prvom setu, ali je iskoristio samo jednu.

4:5 - Ribrejk Lajovića! Đoković je jako loše odigrao ovaj gem, napravio je puno grešaka, pa je Lajović sa jednim izgubljenim poenom osvojio gem.

4:4 - Đoković je uspeo da vrati brejk. Stigao je do dve vezane brejk šanse i iskoristio prvu za izjednačenje u gemovima. Lajović je napravio tri neiznuđene greške.

3:4 - Bez izgubljenog poena Đoković dobija gem i smanjuje rezultat.

2:4 - Ponovo je Novak Đoković ispustio tri brejk šanse na servis Lajovića. Meč traje već 41 minut.

2:3 - Đoković prekida niz Lajovića od tri uzastopna gema.

1:3 - Đoković nije iskoristio tri brejk lopte, Lajović potvrđuje brejk.

1:2 - Brejk Lajovića! Dušan je stigao do 15:40, a zatim je Novak napravio duplu servis grešku i izbugio svoj servis gem.

1:1 - Lajović lako dolazi do prvog gema u meču.

1:0 - Dug gem već na startu meča. Novak je posle dva izjednačenja sačuvao svoj servis.

Novak Đoković i Dušan Lajović igraju u četvrtfinalu Srpska opena u Banjaluci.

Biće to treći međusobni meč, a oba prethodna je dobio Đoković.

Prvi meč su odigrali u Dohi 2015. godine, kada je rezultat glasio 6:2, 6:1. Tri godine kasnije u Monte Karlu Novak je bio još ubedljiviji - 6:0, 6:1.

Lajović je do četvrtfinala bio bolji od Filipa Krajinovića i Gregora Barera. Đoković je slavio protiv Luka Van Ašea.