RUS ZAKAZAO DUEL SA SLOVAKOM: Rubljov u polufinalu turnira u Banjaluci

srpska open

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se danas u polufinale turnira Srpska open u Banjaluci, pošto je pobedio Damira Džumhura iz Bosne i Hercegovine sa 7:5, 6:3.

Meč Rubljova i Džumhura, šestog i 202. tenisera sveta, trajao je sat i 52 minuta.

Džumhur je prvi stigao do brejka na ovom meču i poveo sa 4:2, potom je pri rezultatu 5:3 servirao za set, ali je Rubljov osvojio poslednja četiri gema u setu i poveo sa 1:0.

Ruski teniser je u maratonskom drugom gemu drugog seta spasio četiri brejk lopte, nakon čega je brejkovima u petom i devetom gemu obezbedio plasman u polufinale.

On će se za plasman u finale turnira u Banjaluci boriti sa Aleksom Molčanom iz Slovačke, koji je ranije danas pobedio Lasla Đerea u tri seta.