ĐOKOVIĆ NIJE IMAO MILOSTI ZA KOVAČEVIĆA: Novak furiozno krenuo u lov na Rolan Garos i 23. grend slem titulu

1. kolo

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa.

Đoković je na stadionu "Filip Šatrije" za dva sata i 26 minuta savladao Amerikanca srpskog porekla Aleksandra Kovačevića sa 3:0, po setovima 6:3, 6:2, 7:6 (7:1).

Trenutno treći teniser sveta će u drugom kolu igrati protiv Martona Fučovića iz Mađarske.

Početak seta je bio izjednačen do šestog gema, kada je Đoković napravi prvi brejk u meču. Poveo je sa 4:2, a zatim rutinski priveo set kraju i posle 35 minuta poveo sa 1:0.

Bilo je očigledno da je Novak pročitao sve zamisli Kovačevića u igri, pa je u drugom setu bio još furiozniji. Već na startu je napravio brejk, potom još jedan za 4:1, a zatim mirno priveo set kraju.

I u trećem setu je start bio kao u drugom. Već u uvodnom gemu Đoković je oduzeo servis rivalu, a zatim potvrdio brejk. Međutim, Kovačević je podigao nivo svoje igre, što je rezultovalo prvim brejkom u meču za 3:3. Ali Novak nije dugo čekao na ribrejk. Već u narednom gemu je još jednom oduzeo servis rivalu i poveo sa 4:3.

No, ni to nije bilo dovoljno. Đoković je imao 5:3, ali je Kovačević ponovo uspeo da oduzme servis Novaku u trenutku kada je servirao za meč i stigne do 5:5. Kovačević je prvi put u meču poveo pri rezultatu 6:5, a Novak je zatim uveo treći set u taj-brejk.

Đoković je upisao 10 as servisa, imao je jednu duplu servis grešku. Prvi servis je bio 56 odsto, a drugi 64 odsto.

Đoković je napravio 40 vinera i 22 neiznuđene greške, a rival 25 vinera i 34 neiznuđene greške.

NOVAK ĐOKOVIĆ - ALEKSANDAR KOVAČEVIĆ 6:3, 6:2, 7:6

3. SET

7:6 - Novak je već na startu napravio mini-brejk za 1:0. Sa dva sjajna servisa stigao je do 3:0. Kovačević je uzeo prvi poen na svoj servis, ali je Novak još jednom napravio mini-brejk i poveo sa 4:1. Promena strana je usledila kod rezultata 5:1.

Novak je dobio i naredna dva poena i sa 7:1 rešio taj-brejk za konačnu pobedu.

6:6 - Igraće se taj-brejk. Viner i as za gem.

5:6 - Prvi put u meču Kovačević vodi. Dobio je prva tri poena na svoj servis, a zatim finiširao u obezbedio najmanje taj-brejk u ovom setu.

5:5 - Pa, neverovatno! Novi brejk Kovačevića u trenutku kada je Novak servirao za meč. Amerikanac srpskog porekla je dva puta oduzeo servis Đokoviću u trećem setu.

5:4 - Ne predaje se Kovačević. Asom je završio gem u kome je izgubio jedan poen. Novak mora svojim servisom da završi meč.

5:3 - Dva sata i dva minuta je proteklo od početka meča, a Novak je potvrdio brejk.

4:3 - Ribrejk Đokovića! Samo što je izgubio svoj servis, Novak je oduzeo ponovo servis rivalu.

3:3 - Kovačević pravi prvi brejk u meču!

3:2 - Ajde! Uzviknuo je Amerikanac pošto je spasao još jedan servis gem. Đoković je osvojio prva dva poena i opasno pripretio, ali je Kovačević vezao četiri poena.

3:1 - Kovačević je stigao do 30:30 u momentima kada je jak vetar smetao Đokoviću pri servisu. Međutim, dva dobro odigrana poena donela su Novaku novi gem.

2:1 - Neverovatan gem. Kovačević je poveo sa 40:15, pa je Novak vezao tri poena i stigao do brejk šanse. Đoković nije iskoristio čak tri prilike za brejk, da bi as servisom i servis vinerom smanjio rezultat u meču. Gem je trajao skoro osam minuta.

2:0 - Đoković je spasao tri vezane brejk lopte i od 0:40 stigao do gema.

1:0 - Brejk Đokovića odmah na startu trećeg seta.

2. SET

6:2 - Gotov je i drugi set. Lako i ubedljiv Novak stiže na korak od plasmana u drugo kolo Rolan Garosa.

5:2 - Kovačević sa nulom, uz dva asa, smanjuje rezultat.

5:1 - Igra mačke i miša, Đoković vinerom, uz jedan as, dobija peti gem u drugom setu.

4:1 - Novi brejk Đokovića. Novak je, čini se, zapečatio sudbinu Kovačevića u drugom setu. Đoković je stigao do dve vezane brejk lopte, a drugu je vinerom pretvorio u gem.

3:1 - Drugim vinerom u gemu Novak je dobio svoj servis. Uz jedan izgubljeni poen.

2:1 - Jedan od dužih gemova u meču. Kovačeviću bitan gem jer je sprečio dve brejk lopte.

2:0 - Sa jednim izgubljenim poenom Đoković je potvrdio brejk. Pročitao je Novak protivnika i deluje sve ubedljivije i ubedljivije.

1:0 - Brejk Đokovića! Dve duple servis greške je napravio Kovačević na startu drugog seta. Pokušao je posle da se izvuče dobrim servisima, ali nije uspeo.

1. SET

6:3 - Posle 35 minuta Đoković je dobio prvi set. Novak je upisao pet as servisa, kao i jednu duplu servis grešku.

5:3 - Bez izgubljenog poena Kovačević smanjuje.

5:2 - Sa nulom još jedan gem za Đokovića. Tri vinera u ovom gemu.

4:2 - Konaćno brejk Đokovića! Novak je iskoristio prvu brejk šansu u ovom gemu i posle šestog gema stekao veliku prednost.

3:2 - Dva asa i jedan viner u gemu bez izgubljenog poena doneo je Đokoviću novu prednost.

2:2 - Najduži gem do sada. Kovačević je iskoristio treću gem loptu. Đoković je prethodno ispustio prvu brejk šansu.

2:1 - Sva tri gema završena su na identičan način, uz jedan izgubljeni poen za servera. Novak je u ovom gemu upisao dva vinera.

1:1 - Kovačević bez većeg problema stiže do izjednačenja. Amerikanac srpskog porekla je upisao dva vinera.

1:0 - Đoković je prvi servirao i iskoristio tu prednost da povede u meču. Novak je upisao jedan as, ali i jednu duplu servis grešku.

Novak Đoković, Aleksandar Kovačević

Najbolji srpski teniser Novak Đoković započinje svoje učešće na Rolan Garosu protiv Amerikanca srpskih korena Aleksandra Kovačevića.

Srpski as ima priliku da se domogne 23. grend slem titule i tako preskoči Rafaela Nadala sa kojim trenutno deli prvo mesto.

Trenutno treći i 114. na ATP listi nikada do sada nisu igrali međusobno.

Pobednik ovog meča će u drugom kolu igrati protiv Martona Fučovića koji je savladao Francuza Uga Grenijera sa 3:1, po setovima 6:3, 5:7, 6:1, 6:3.