ĐERE ZAUSTAVLJEN NA KORAK OD USPEHA KARIJERE! Srbin propustio prilike da priredi SENZACIJU i osvoji treću titulu u karijeri

HAMBURG

Srpski teniser, Laslo Đere, zaustavljen je na korak od velikog uspeha i osvajanja treće titule u karijeri.

Od njega je u finalu turnira u Hamburgu iz kategorije 500 bio bolji Aleksander Zverev u dva seta 7:5, 6:3. U meču koji je trajao sat i 49 minuta Đere je imao svoje šanse, pogotovo u prvom setu. Pri rezultatu 4:4, Srbin je imao četiri brejk lopte, ali najduži gem na meču ipak je pripao domaćem teniseru, koji je poveo rezultatom 5:4, a u 12. gemu je napravio brejk i stigao do seta.

U drugom delu igre, Zverev je napravio brejk, Đere se vratio, ali onda još jednom pretrpeo brejk.

Đere je do sada u karijeri osvojio dva trofeja, u Riju de Žaneiru 2019. i Sardiniji 2020. godine, a ovo je bio njegov treći poraz u mečevima za pehar.

Prethodne sezone je poražen u prvom kolu turnira u ovom nemačkom gradu, što znači da je dolaskom u finale skupio 300 bodova i očekuje ga napredak na ATP listi na kojoj trenutno zauzima 57. mesto.

Sa druge strane, Zverev je 19. na planeti, a stigao je do 20. titule.