SRBIN POČISTIO AMERIKANCA: Đere u drugom kolu US opena

NJUJORK

Srspki teniser Laslo Đere obezedio je plasman u drugo kolo US Opena posle pobede nad Amerikancem Brendonom Nakašimom rezultatom 3:0 po setovima 7:5, 6:4, 6:4

Meč između Đerea i Nakašime, 38. i 68. igrača sveta, trajao je dva sata i 20 minuta.

Laslo Đere je tako izjednačio najbolji rezultat na ovom Gren slemu, a to je igranje u drugom kolu, a priliku da stigne do svog najboljeg rezultata u Njujorku će imati protiv pobednika meča Šimabakuro i Gaston.

Đere je sjajno servirao uz dominantnu i stabilnu igru u terenu.

U prvom setu viđena su tri brejka, od čega je dva napravio Đere, a do ključne prednosti je stigao u 11. gemu.

Odmah na startu drugog seta Đere oduzima servis rivalu, ali se Nakašima vraća i u osmom gemu stiže do izjednačenja.

Đere je već u sledećem gemu vratio prednost brejka na svoju stranu i potom iskoristio prvu set loptu.

U trećem setu srpski igrač je ključni brejk napravio u petom gemu.

Time je naš as napravio veliki korak ka očekivanom meču sa Novakom Đokovićem u 3. kolu Otvorenog prvenstva SAD I potvrdio dobru formu sa prethodnih turnira.

U drugo kolo Ju Es opena plasirali su se prošlogodišnji finalista Norvežanin Kasper Rud, kao i prošlogodišnji polufinalista Amerikanac Frensis Tijafo.

Rud, peti igrač sveta, pobedio je domaćeg igrača Emilija Navu sa 7:6 (5), 3:6, 6:4, 7:6 (5). U sledećem kolu Rud igra protiv Kineza Džindžen Džana.

Tijafo, deseti teniser na ATP listi, savladao je sunarodnika Lernera Tijena sa 6:2, 7:5, 6:1. Tijafo se u narednoj rundi sastaje sa austrijskim igračem Sebastijanom Ofnerom.