ŠOKANTNA ELIMINACIJA SRBINA! Đere na startu Mastersa u Šangaju doživeo bolan poraz od ANONIMNOG Australijanca!

neprijatno iznenađenje

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo danas da se plasira u drugo kolo Masters turnira u Šangaju, pošto je izgubio od Australijanca Rinkija Hidžikate sa 6:7, 5:7.

Meč Đerea i Hidžikate, 36. i 75. tenisera sveta, trajao je dva sata i 17 minuta.

U prvom setu je bilo brejk prilika, ali ne i brejkova, pa je sve rešeno u taj-brejku koji je pripao Australijancu sa 7:4.

Hidžikata je prvi stigao do brejka u drugom setu, u trećem gemu, Đere je uspeo da se vrati i izjednači na 5:5, ali mu je Australijanac već u narednom gemu ponovo oduzeo servis.

Naredni protivnik Hidžikate na turnira u Šangaju biće Grk Stefanos Cicipas.