KRAJ ZA DUCIJA U PARIZU: De Minor eliminisao srpskog tenisera - sada čeka boljeg iz duela Siner - Mekdonald

MASTERS U PARIZU

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u osminu finala masters turnira u Parizu pošto je izgubio od Australijanca Aleksa de Minora sa 6:4, 4:6, 4:6.

Meč Lajovića i De Minora, 48. i 13. tenisera sveta, trajao je sat i 11 minuta.

Nakon što je propustio prvu brejk loptu u drugom gemu, Lajović je odlučujući brejk u prvom setu napravio u desetom gemu kada je iskoristio treću set loptu.

Jedan brejk viđen je i u drugom setu i to brejk koji je u sedmom gemu napravio De Minor, što mu je bilo dovoljno da meč odvede u odlučujući set.

De Minor je u prvom gemu trećeg seta napravio brejk, Lajović je uspeo da uzvrati i izjednači na 2:2, ali je Australijanac već u narednom brejku ponovo oduzeo servis rivalu, da bi u desetom gemu realizovao prvu meč loptu.

Naredni protivnik Australijanca u Parizu biće pobednik meča Janik Siner - Mekenzi Mekdonald.