MEDVEDEV SILAN U RUSKOM OBRAČUNU: Danil PREGAZIO Rubljova u Torinu!

završni masters

Ruski teniser Danil Medvedev savladao je sunarodnika Andreja Rubljova sa 2:0, po setovima 6:4, 6:2 u. 1. kolu Crvene grupe Završnog Mastersa u Torinu.

Medvedev je do pobede nad petim teniserom sveta je stigao posle sat i 32 minuta igre.

U sedmom gemu prvog seta Medvedev je oduzeo set Rubljovu, da bi u desetom gemu iskoristio četvrtu set loptu i stigao do vođstva.

Brejkovima u prvom i petom gemu drugog seta Medvedev je stigao do ubedljive pobede.

Medvedev je tako upisao prvu pobedu na turniru i u narednom kolu sastaće se Nemcem Zverevim koji je savladao Karlosa Alkaraza sa 2:1 u setovima.

Danil može i do drugog mesta na ATP listi na kraju ove godine, ima šanse da pretekne Karlosa Alkaraza sa kojim je u istoj grupi, a to će se desiti samo ako Medvedev osvoji turnir bez izgubljene partije, a Alkaraz zabeleži sva tri poraza.