MOŽE I BEZ NOVAKA! Srbija BOLJA od Češke, Hamad i Olga ZABLISTALI i OKRENULI meč u svoju korist! Poznato KO JE NAREDNI PROTIVNIK!

junajted kup

Srbija je uspela! I bez Novaka Đokovića na terenu naš miks dubl stigao je do pobede i to posle preokreta protiv Češke rezultatom 2:1 (4:6, 7:6, 10:8).

Olga Danilović poražena je od Markete Vondrušove sa 2:1 u setovima (1:6, 6:3, 3:6), dok je Novak Đoković savladao Jiržija Lehečku takođe sa 2:1 (6:1, 6:7, 6:1), tako da će o pobedniku duela odlučiti miks dubl.

U prvi set Hamad i Olga ušli su u grču, te je Češka brzo stigla do dva brejka prednosti. Bio je naš miks dubl blizu da se vrati, ali sjajni servisi Nouze bili su dovoljni da Češka stigne do 1:0 u setovima.

Drugi set je protekao bez oduzetih servisa, tako da je odluka pala u taj-brejku. Tu su se bolje snašli Olga i Hamad, slavili su sa 7:2 i obezbedili super taj-brejk.

U super taj-brejku Olga i Hamad odigrali su odlično, slavili sa 10:8 i zakazali meč sa Australijom u četvrtfinalu Junajted kupa!

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča mogli ste pratiti putem našeg lajv-bloga.

UŽIVO:

Olga Danilović / Hamad Međedović - Mirjam Kolodejova / Petr Nouza 2:1 (4:6, 7:6, 10:8)

TREĆI SET:

Srbija je stigla do preokreta, slavila u super taj-brejku sa 10:8 i zakazala duel protiv Australije u četvrtfinalu!

Srbija pravi mini brejk i dolazi do meč lopte! Trenutno je 9:8 i serviraće Hamad Međedović.

Vraća Češka mini brejk i trenutno je 8:7 za Srbiju.

Sjajan ritern Olge Danilović i Srbija vodi sa 7:5!

Greška Međedovića i Češka se vraća, trenutno je 5:5.

Novi mini brejk i Srbija vodi sa 5:4.

Greška Međedovića i Češka vraća mini brejk, te smanjuje na 4:3.

Super taj-brejk se igra do 10 i posle prvih pet poena Srbija ima mini brejk prednosti i vodi sa 3:2.

DRUGI SET:

7:6 - Srbija se vraća! Hamad Međedović i Olga Danilović rešili su taj-brejk u svoju korist rezultatom 7:2 i izjednačili u setovima! Naš tim plasirao se u četvrtfinale jer je set bio dovoljan za tako nešto!

6:6 - Zadržala je Češka servis i odluka će pasti u taj-brejku.

6:5 - Novi odlični servisi Olge Danilović i Srbija je obezbedila minimum taj-brejk! Da li Hamad i Olga mogu do brejka na servis Mirjam Kolodejove?

5:5 - Nouza je nezaustavljiv na servisu! Češka je ovaj gem dobila sa nulom!

5:4 - Odlični servisi Međedovića i Srbiji je potreban jedan gem za osvajanje drugog seta. Problem je što će na servisu biti Petr Nouza koji do sada nije grešio.

4:4 - Imali smo 0:30, ali se Češka izvukla i stigla do 4:4. Nastavlja se velika borba u drugom setu.

4:3 - Srbija je bila u problemu, ali je Olga Danilović uspela da sačuva servis. I dalje nema brejka u drugom setu.

3:3 - Novakovo prisustvo nije omelo Nouzu, novi savršen gem Češke za 3:3 u drugom setu.

3:2 - Odlični servisi Međedovića za 3:2. Na teren je stigao i Novak Đoković da pruži podršku Hamadu i Olgi!

2:2 - Nema brejka! Odlični servisi Kolodejove i fenomenalna igra Nouze za 2:2 u drugom setu.

2:1 - I dalje nema brejka, Olga Danilović čuva servis i trenutno je 2:1 za naš tim.

1:1 - Nouza nastavlja sa sjajnim servisima i Češka stiže do 1:1 u gemovima u drugom setu.

1:0 - Dobri servisi Međedovića na startu drugog seta i Srbija vodi sa 1:0 u ovom periodu igre.

PRVI SET:

4:6 - Češka je povela sa 1:0 u setovima! Nouza je ponovo servirao fenomenalno, tako da Hamad i Olga nisu uspeli u potpunosti da se vrate u ovaj set.

4:5 - Izvukli su se Hamad i Olga i pored toga što je Češka imala 0:40 u ovom gemu. Sada je vreme za još jedan brejk!

3:5 - Jedan brejk je vraćen! Srbija je i dalje živa!

2:5 - Srbija je, bar trenutno, preživela i ostala u prvom setu. Imala je Češka veliku priliku za novi brejk, ali je Olga Danilović odigrala maestralno i "izvukla kestenje iz vatre". Sada naš tim mora do brejka!

1:5 - Nouza servira skoro perfektno i Češka stiže na gem od prvog seta. Olga Danilović serviraće za ostanak Srbije u ovom setu.

1:4 - Konačno prvi gem za Hamada i Olgu. Mogu li se vratiti u ovaj meč?

0:4 - Prvi put su Olga i Hamad imali brejk prilike, ali ih nisu iskoristili. Češka vodi sa 4:0 u prvom setu.

0:3 - I drugi brejk za Češku! Nije krenulo dobro!

0:2 - Češka je potvrdila brejk i vodi sa 2:0.

0:1 - Nije dobro! Češka već stiže do brejka i to na servis Međedovića!

- Prvi će na servisu biti Olga Danilović i Hamad Međedović

- Trenutno je situacija sledeća: ako Srbija savlada Češku u miks dublu prolazi u četvrtfinale gde će protivnik našem timu biti Australija. Ako osvojimo set protiv Češke trebalo bi da prođemo kao najbolja drugoplasirana ekipa i tada bismo igrali protiv Poljske, ali su te kalkulacije i dalje otvorene tako da bi najbolje bilo da naredni meč dobijemo.

- Novaka na terenu neće biti zbog povrede zgloba koju je doživeo protiv Lehečke. Koliko je povreda ozbiljna videćemo uskoro.

- Na zvaničnom sajtu Junajted kupa pojavila se informacija da Novak Đoković neće igrati u meču odluke za Srbiju. Prema navodima Junajted kupa umesto Novaka na terenu pored Olge Danilović biće Hamad Međedović!