SPEKTAKULARAN MEČ - RUNE POSLE NESTVARNOG PREOKRETA SRUŠIO AMERA: Spasao MEČ LOPTU, pa zakazao obračun sa Medvedevim!

indijan vels

Danski teniser Holger Rune plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu, pošto je u osmini finala posle velikog preokreta pobedio Amerikanca Tejlora Frica 2:6, 7:6 (7:2), 6:3.

Meč je trajao dva sata i 18 minuta.

Ovo je bio drugi međusobni duel danskog i američkog tenisera, a prvi trijumf Runea.

Fric je prvi set dobio rezultatom 6:2. On je u desetom gemu drugog seta pri vođstvu od 5:4 imao meč loptu na servis rivala. Međutim, Rune se nije predavao. Uspeo da izjednači na 5:5, a onda izburi i taj-brejk u kom je bio ubedljiv 7:2.

Iskoristio je psihološku prednost u trećem setu, koji je rutinski dobio rezultatom 6:3 i tako stigao do četvrtfinala turnira u Indijan Velsu.

Danac će u četvrtfinalu Mastersa u Indijan Velsu igrati protiv Rusa Danila Medvedeva, koji je pobedio Bugarina Grigora Dimitrova 6:4, 6:4.