POTPUNA SENZACIJA! DANIL MEDVEDEV ŠOKANTNO ISPAO! Rus izgubio od zemljaka dan nakon što je DIVLJAO na terenu

MONTE KARLO

Ruski teniser, Danil Medvedev, doživeo je šokantan poraz u osmini finala mastersa u Monte Karlu.

Četvrti teniser sveta je izgubio od zemljaka Karena Hačanova u dva seta 6:3, 7:5.

Samo dan nakon što je napravio skandal tokom meča protiv Gaela Monfisa, Medvedev je završio takmičenje.

Meč je otvoren sa četiri brejka, a peti ukupno, a svoj treći u prvom setu osvojio je Hačanov, poveo je rezultatom 5:3 nakon najdužeg gema u meču. Nakon toga je bez problema potvrdio brejk i svojim servisom stigao do prvog seta.

Znatno drugačije je izgledao drugi set, pošto su teniseri bili prilično sigurni u svojim servis gemovima sve do završnice seta.

Medvedev je prvo u devetom gemu morao da spasi brejk loptu, a u narednom je i sam mogao da oduzme servis protivniku. Hačanov je pri rezultatu 5:4 spasio brejk i set loptu, a u narednom je zadao udarac od kog Danil nije mogao da se oporavi.

Ispadanje Medvedeva u teoriji znači da bi Janik Siner u polufinalu trebalo da ima lakši posao, dok se Novak Đoković nalazi na drugoj polovini žreba.

Podsetimo, drugi teniser sveta, Karlos Alkaraz, povukao se sa turnira bez odigranog meča.