SRBIN IGRAO DUBOKO IZA PONOĆI I POBEDIO! Lajović se ozbiljno namučio protiv domaćina, pobedio, pa požurio u krevet

RIM

Srpski teniser, Dušan Lajović (64.), do kasno je ostao na terenu, ali je pobedio Lorenca Sonega (47.) u prvom kolu mastersa u Rimu.

Igralo se i do posle jednog časa posle ponoći, a meč koji je trajao nešto više od dva i po sata pripao je Srbinu.

U prvom setu Lajović nije iskoristio prvu brejk loptu, ali druga mu je bila dovoljna da dođe do prednosti. Domaći teniser je uspeo da ostane u meču i izjednači nakon dramatičnog taj-brejka drugog seta.

Imao je Italijan četiri vezane set lopte, ali je njegov rival uspeo da osvoji tri vezana poena, pre nego što je set ipak završen u korist domaćina.

U poslednjem delu je Lajović "preživeo" brejk loptu u sedmom gemu, tada je poveo rezultatom 4:3, a onda je u narednom gemu uzeo servis rivalu, pre nego što je završio posao.

U drugkom kolu će igrati protiv 17. nosioca, Argentinca Sebastijana Baeza, koji je u prvom kolu bio slobodan.