DUBL ODLUČUJE: Bartel pobedila Jovanovsku za 2:2

Bojana nije uspela

Bartel je pobedila Jovanovsku posle tri seta 6:1, 3:6, 6:3

ŠTUTGART - Ženska teniska reprezentacija Nemačke izjednačila je protiv Srbije na 2:2 u plej-of za opstanak u Svetskoj grupi A Federejšn kupa.Nemica Mona Bartel je posle velike borbe pobedila Srpkinju Bojanu Jovanovski rezultatom 2:1, po setovima 6:1, 3:6, 6:3. Meč je trajao jedan čas i 45 minuta.Bartel je dominirala u prvom setu dozvolila je protivnici da osvoji samo jedan gem. Jovanovska je bolje igrala u drugom setu, u četvrtom gemu je napravila brejk i posle osvojenog gema na svoj servis povela je sa 4:1. Srpska teniserka je nakon toga sačuvala prednost brejka i izjednačila u meču. U trećem setu teniserke su čuvale svoje servise sve do osmog gema, kada je Bartel napravila brejk i povela sa 5:3, nakon čega je sačuvala prednost i izjednačila u meču na 2:2.

Ana Ivanović je ranije danas donela prednost od 2:1 Srbiji, pošto je pobedila Anđeliku Kerber s 7:5, 7:5.Ana Ivanović je u petak savladala Monu Bartel sa 2:1 (7:6 (5), 2:6, 6:2), dok je Kerberova bila bolja od Jovanovske sa 2:0 (7:5, 6:2).Pobednika duela Nemačka - Srbija odlučiće dubl meč.

TOK MEČA BARTEL - JOVANOVSKI

6:3 - Nemica koristi prvu meč loptu i dobija duel s 6:1, 3:6, 6:35:3 - Bartel koristi prvu brejk loptu i dolazi na korak od pobede4:3 - Nemačka teniserka teško osvaja gemove na svoj servis, a srpska teniserka nije iskoristila tri brejk lopte u trećem setu3:3 - Jovanovska se ne da, posle dosta muke dolazi do izjednačenja3:2 - Nemica ponovo vodi2:2 - Srpska teniserka sigurno osvaja još jedan gem2:1 - Srpska teniserka nije iskoristila nekoliko brejk lopti, a svojim greškama dozvoljava Nemici da dođe do drugog gema1:1 - Jovanovska uzvraća1:0 - Nemica osvaja prvi gem u trećem setuIII set3:6 - Bojana koristi drugu set loptu i izjednačuje na 1:1 u setovima3:5 - Bartel se ne predaje i osvaja još jedan gem2:5 - Nemica nije iskoristila brejk loptu, a Jovanovska dolazi na korak od osvajanja drugog seta2:4 - Bartel sigurnim servisom osvaja drugi gem1:4 - Srpska teniserka dolazi do svoje igre i vodi 4:1 u drugom setu1:3 - Jovanovska pravi brejk i dolazi do prednosti od dva gema1:2 - Bojana uz dosta muke osvaja drugi gem u ovom setu1:1 - Nemica uzvraća za izjednačenje0:1 - Jovanovska osvaja prvi gem u drugom setuII set 6:1 - Bartel je iskoristila drugu set loptu i donela prednost od 1:05:1 - Bojana konačno osvaja prvi gem na meču5:0 - Nemačka teniserka nastavlja sa dobrom i dolazi na korak od osvajanja prvog seta4:0 - Srpska teniserka pravi veliki broj grešaka, što Bartel koristi za još jedan brejk3:0 - Bartel sigurnom igrom osvaja još jedan gem2:0 - brejk za Nemicu1:0 - vodi BartelI set