A SADA NADAL: Đoković pregazio Hasa

Rolan Garos

Duel između Đokovića i Nadala igraće se u petak
1 / 7

PARIZ - Najbolji svetski teniuser Novak Đoković savladao je posle dva časa i 13 minuta igre Nemca Tomija Hasa 6:2, 7:6, 7:5 i plasirao se u polufinale Otvorenog prvenstva Francuske, gde će mu rival biti Rafael Nadal, koji je u tri seta 6:2, 6:3, 6:1 porazio Stanislavsa Vavrinku.

Đoković je dobro počeo meč, dobio prvi set sa samo dva izgubljena gema, ali je posle toga Tomi Has uspeo dsa uspostavi ravnotežu na terenu i drugi deo igre odvede u taj brejk, koji je Đoković dobio rezultatom 7:5.

Sve do sedmog gema trećeg seta uspevao da prati Novakov ritam, ali je Đoković tada napravio činilo se ključni ključni brejk. Srbin je servirao za meč, ali se Nemac brejkom vratio u meč. Ipak Has nije uspeo da dobije naredni servis gem pa je Đoković iskoristio drugu šansu da se plasira u 12 uzastopno polufinale Gend Slem turnira.

"Bilo je prilično opasno Tomi je iskusan, agresivan i opasan, na ovom turniru je pokazao da može mnogo. Zadovoljan sam kako sam odigrao, ali sam siguran da mogu bolje i više. Igraću u polufinalu protiv Rafe, pobedio sam ga u Monte Karlu i taj meč mi daje dodatnu snagu. Nadal je mnogo snažan ovde izgubio je samo jedan meč za devet godina, ali mislim da mogu da mu se oduprem, pa i u pet setova", rekao je Đoković posle meča..

Duel između Đokovića i Nadala igraće se u petak, najverovatnije posle meča Davida Ferera i Žoa-Vilfreda Conge

1:1 - Novak bez problema stiže do izjednačenja

0:1 - Has dobija prvi gem na svoj servis u trećem setuIII set7:6 (7:5) - Đoković je gubio 4:2 u taj-brejku, ali je uspeo da napravi seriju od 5:1 i da dođe do 2:0 u setovima

1:1 - Nemac stiže do izjednačenja

1:0 - Novak dobija prvi gem u drugom setuII set6:3 - Najbolji teniser sveta pravi još jedan brejk i dobija prvi set

5:3 - Srbin sigurno dobija gem na svoj servis

4:3 - Đoković koristi treću brejk loptu i dolazi do prvog vođstva na meču

3:3 - Još jedan gem za Novaka

2:3 - Nemac je siguran na svoj servis

2:2 - Srpski teniser uzvraća

1:2 - Nemac dolazi do novog gema

1:1 - Srbin je sa nulom dobio prvi gem na meču

0:1 - Has dobija prvi gem na meču, iako je Nemac gubio 15:30.I setTOK MEČA