BEZ IZGUBLJENOG SETA: Đoković pojeo Hasa za četvrtfinale

Vimbldon

Srbin među osam najboljih stigao bez izgubljenog seta
1 / 4 Foto: REUTERS

LONDON - Najbolji svetski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Vimbldona pošto je u tri seta eliminisao Nemca Tomija Hasa (6:1, 6:4, 7:6) u meču koji je trajao dva sata i deset minuta.

Novak je odlično počeo, poveo sa 4:0 i to je bilo dovoljno da osigura trijumf u prvom delu igre, do čijeg kraja je Has uzeo samo jedan gem. Drugi set je bio mnogo dinamičniji i po prvi put na turniru Đoković je izgubio servis što je Hasu donelo vođstvo od 4:2. Od tog momenta Novak je zagospodario terenom osvojio četiri gema zaredom i poveo sa 2:0 u setovima.

Ključni momenat trećeg seta desio se u šestom gemu kada je prvi igrač sveta uspeo da oduzme servis rivalu i time trasira put među osam najboljih igrača na Otvorenom prvenstvu Engleske. Has se međutim nije predavao i uspeo je da vrati brejk ali ne i da bude prvi igrač koji će Đokoviću na Vimbldonu uzeti set. U taj brejku bilo je 7:4 za najboljeg igrača planete

U borbi za polufinale Đoković je igrati sa pobednikom meča između Čeha Tomaša Berdiha, koji je u četiri seta pobedio Australijanca Bernarda Tomića.Tekstualni prenos

U dodatnom gemu Novak je pobedio 7:4

Igraće se taj brejk.

Lagan gem posle mini serije Hasa 6:5

Has se vratio 5:5

Do kraja meča Has je da vrati brejk i smanji na 5:4

Brejk je materijalizovan 5:2

U šestom gemu trećeg seta Novak je imao brejk loptu na drugi servis Hasa i zakoračio ka pobedi 4:2

U prvh pet gemova trećeg seta nije bilo brejka 3:2

Treći set

Potpun preokret od 2:4 Novak je stigao do 6:4 i dva seta prednosti

Sa samo jednim izgubljenim poenom, Srbin je stigao na korak od drugog seta 5:4

Četiri brejk lopte bile su potrebne da Novak izjednači na 4:4 posle četrdeset minuta igre u drugom setu.

Evo gema bez izgubljenog poena 3:4

Srpski teniser definitivno je u maloj krizi, što je iskusni Has iskoristio i materijalizovao brejk 2:4

Nemac je posle greške Đokovića iz forhenda napravio brejk i poveo 3:2

Novak je imao priliku za brejk, ali se Has izvukao 2:2

Đoković je dobio servis gem 2:1

U prva dva gema nije bilo brejka iako Đoković napada Hasov servis

Drugi set

U sedmom gemu drugog seta Novak je iskoristio set loptu i poveo sa 1:0 u setovima

Has je prekinuo seriju prvog tenisera sveta i uzima prvi gem u meču

Posle petnaest minuta igre Novak je na dva gema od prvog seta

Has je potpuno van ritma i Srbin opet pravi brejk za sigurno vođstvo

Da pi potvrdio brejk Đoković je morao da spasi tri brejk lopte 2:0

Već u prvom gemu Novak je iskoristio treću brejk loptu i stekao prednsot koja mu sa obzirom na to da u tri dosadašnja meča nijednom nije izgubio servis, verovatno garantuje osvajanje seta.

Prvi set Has je trenutno 13. teniser sveta, a u karijeri je odigrao osam mečeva protiv Srbina. Đoković vodi 5:3 u pobedama.