NA VISINI ZADATKA: Sigurna pobeda Novaka Đokovića!

Srbin izborio treće kolo Ju-Es opena

Najbolji teniser sveta je za manje od dva sata pobedio Nemca Bendžamina Bekera
1 / 8 Foto: Reuters

NJUJORK - Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković plasirao se u treće kolo poslednjeg gren slem turnira sezone, Ju-Es opena u Njujorku.Đoković je večeras u drugom kolu nadigrao 87. tenisera sveta Nemca Bendžamina Bekera rezultatom 3:0, po setovima 7:6 (2), 6:2, 6:2. Ovo je bio drugi međusobni duel srpskog i nemačkog tenisera, a drugi trijumf Novaka. Meč je trajao nešto manje od dva sataSrbin će u trećem kolu igrati protiv Portugalca Žoaoa Souze, koji je nadigrao Finca Jarka Nieminena 3:2, po setovima 1:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.Oba tenisera su sigurno ušla u meč, a Đoković je imao nekoliko brejk šansi u šestom gemu, ali je Nemac uspeo da se spase i dođe do izjednačenja, 3:3. Nemac je pri rezultatu 4:4 napravio brejk i potom servirao za prvi set. Beker je imao nekoliko set lopti, ali je Novak uspeo da se spase i da uzvrati ribrejkom. Oba tenisera su potom osvojila po gem, a Srbin je u taj-brejku uspeo da dođe do vođstva od 1:0 u setovima.Đoković je napravio brejk u prvom gemu drugog seta, a onda je sigurnom igrom ovaj deo meča dobio rezultatom 6:2. Srpski teniser je nastavio u istom ritmu i u trećem setu, koji je ponovo dobio s 6:2.

TOK MEČA6:2 - Novak Đoković stiže do sigurne pobede.5:2 - Novi brejk srpskog tenisera4:2 - Đoković nastavlja sa odličnom igrom 3:2 - Prvi brejk srpskog tenisera u trećem setu2:2 - Srbin sigurnim servisima osvaja još jedan gem1:2 - Nemac dolazi do novog gema1:1 - Novak je osvojio prvi gem na svoj servis u trećem setu0:1 - Srbin je imao nekoliko brejk lopti na startu trećeg seta, ali je Beker uspeo da dobije prvi gemIII set6:2 - Đoković dobija ubedljivo drugi set5:2 - Srbin pravi novi brejk4:2 - Đoković osvaja još jedan gem na svoj servis3:2 - Nemac na svoj servis smanjuje prednost srpskog tenisera3:1 - Đoković osvaja novi gem2:1 - Beker dolazi do prvog gema u drugom setu2:0 - Novak osvaja i gem na svoj servis1:0 - Đoković pravi brejk u drugom setuII set

7:6 (7:2) - Novak je dobio prvi set. Srbin je iskoristio prvu set loptu i zasluženo dobio ovaj deo meča6:6 - Nemac je izborio taj-brejk6:5 - Đoković je uspeo da ponovo dođe do vođstva5:5 - Beker je servirao za prvi set, ali je Novak spasao tri set lopte i došao do izjednačenja4:5 - Nemac koristi prvu brejk loptu i dolazi na korak od osvajanja prvog seta4:4 - Beker se ne predaje4:3 - Novak osvaja gem na svoj servis3:3 - Srbin je imao tri brejk lopte, ali je Beker došao do novog gema3:2 - Đoković je siguran na svoj servis2:2 - Nemac uzvraća2:1 - Srbin osvaja novi gem1:1 - Nemac uzvraća1:0 - Novak osvaja prvi gem na meču na svoj servisI set