JELENA GAZI: Jankovićeva u osmini finala Ju-Es opena!

Preokretom do pobede

Srpska teniserka će se za četvrtfinale boriti protiv Kineskinje Na Li

NJUJORK - Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u osminu finala poslednjeg gren slem turnira sezone Ju-Es opena.Jankovićeva je večeras posle velike borbe u šesnaestini finala nadigrala Japanku Kurumi Naru rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (5).Srpska teniserka igraće u osmini finala protiv Kineskinje Na Li, koja je bila bolja od Britanke Laure Robson 6:2, 7:5.Jankovićeva je dobro počela meč i povela s 1:0. Japanka je uzvratila sa dva osvojena gema, ali je potom Jelena izjednačila na 2:2. Srpska teniserka je potom povela sa 4:3, a onda je u finišu prvog seta uspela da dođe do brejka i trijumfa od 6:4 u ovom delu meča.Japanka je bolje počela drugi set i povela s 5:2. Jankovićeva je uspela da izjednači na 5:5. Međutim, Nara je napravila brejk, a onda je Japanka servirala za 1:1 u setovima. Jelena je uzvratila ribrejkom. Srpska teniserka je bila bolja u taj-brejku, koji je dobila s 7:5.TOK MEČA

7:6 (5) - Jankovićeva koristi prvu meč loptu i zasluženo stiže do pobede6:6 - Srpska teniserka uzvraća novim ribrejkom5:6 - Japanka na korak od izjednačenja u setovima5:5 - Jankovićeva je uspela da izjednači. Srpska teniserka je spasila nekoliko set lopti, a onda je uzvratila brejkom4:5 - Srpska teniserka na korak od izjednačenja3:5 - Jankovićeva vraća jedan brejk2:5 - Nara koristi greške srpske teniserke i dolazi na korak od osvajanja seta2:4 - Japanka osvaja gem na svoj servis2:3 - Nara pravi novi brejk2:2 - Jankovićeva pravi brejk1:2 - Jelena posle velike borbe osvaja prvi gem u drugom setu0:2 - Nara dolazi do prednosti od dva gema0:1 - Japanka pravi brejk

II set

6:4 - Jankovićeva dobija prvi set5:4 - Jelena uspeva da dođe do novog gema4:4 - Velika borba i u narednom gemu4:3 - Jelena je posle velike borbe uspela da dobije sedmi gem u prvom setu3:3 - Nara je na svoj uspela da izjednači3:2 - Jankovićeva je sigurna na svoj servis2:2 - Jelena uzvraća ribrejkom1:2 - Japanka pravi brejk1:1 - Srpska teniserka je propustila nekoliko prilika da napravi brejk1:0 - Jankovićeva je sigurna na svoj servisI set