CARICA MILICA DONELA SRBIJI PRVO ZLATO U TOKIJU! Mandićeva 2. put na OLIMPIJSKOM TRONU! Ispisala ISTORIJU srpskog sporta!

treća medalja za srbiju

Tokyo 2020 -

Prvo zlato za Srbiju u Tokiju!

Reprezentativka Srbije u tekvondou Milica Mandić ponovo je postala olimpijska šampionka!

Milica je u finalu olimpijskog turnira u kategoriji 67+ kilograma savladala sjajnu Dabin Li iz Južne Koreje (10:7) i osvojila zlatnu medalju na OI u Tokiju.

Milica Mandić

Olimpijska šampionka iz Londona 2012. godine ispisala je istoriju srpskog sporta, pošto je postala jedini sportista sa dva osvojena zlata na Olimpijskim igrama.

Srbija je do sada osvojila tri medalje u Tokiju. Nakon srebra koje je osvojio strelac Damir Mikec i bronzetekvondiskinje Tijane Bogdanović, Milica je donela i najsjajnije odličje u riznicu srpskog olimpijskog tima.

Treća runda:

10:6 - MILICA JE OLIMPIJSKA ŠAMPIONKA!

9:6 - Novi udarac, Milicu sekunde dele od zlata!

7:6 - Poen za Milicu! Još 28 sekundi do kraja!

6:6 - Korejka u finišu treće runde stiže do izjednačenja!

Druga runda:

Kraj druge runde.

6:3 - Novi poen za našu takmičarku, video čelendž je tražio tim Južne Koreje, ali ne prihvata se žalba.

5:3 - Dabin Li smanjuje zaostatak, udarac u telo.

5:1 - Prvi poen za Korejku. Trener Dragan Jović je zatražio video čelendž, ali nije prihvaćen.

Prva runda:

Kraj prve runde

5:0 - Sjajan start naše reprezentativke, udarac u oklop.

3:0 - Udarac u glavu, Milica vodi!

Olimpijska šampionka iz Londona 2012. godine će pokušati da donese Srbiji prvu zlato u Tokiju.

Milca je briljirala na putu do finala. U prvoj rundi je ubedljivo savladala Faith Ogalo iz Kenije sa 13:0, u četvrtfinalu je bila sjajna protiv Poljakinje Aleksandre Kovalčuk, a u borbi za finale savladala je mladu Francuskinju Altu Loran rezultatom 7:5.

Njena rivalka u finalu bila je bolja od Katareine Rodriges Pegero (23:14), Aminate Traore iz Obale Slonovače (17:13) i sjajne Britanke Bjanke Valkden (25:23).

Dabin Li ima 24 godine i 2019. godine je bila svetska šampionka u tekvondou u kategoriji do 73 kilograma.