JOVANA ARSIĆ ZAUZELA 15. MESTO U SKIFU: Tvig osvojila zlato na OI, Tuskos trijumfovao u muškoj konkurenciji

TOKIO 2020

Tokyo 2020 -

Veslačica Novog Zelanda Ema Tvig osvojila je danas zlatnu medalju u skifu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Tvig je pobedila rezultatom 7:13,97 minuta.

Srebrnu medalju osvojila je ruska takmičarka Hana Prakacen sa 3,42 sekunde zaostatka, a bronzu Magdalena Lobing iz Austrije sa 5,75 sekundi zaostatka.

Srpska veslačica Jovana Arsić zauzela je 15. mesto u ukupnom plasmanu.

U muškoj konkurenciji u skifu zlatnu medalju osvojio je grčki takmičar Stefanos Tuskos sa 6:40,45 minuta.

Norvežanin Kjetil Borh osvojio je srebro sa 1,21 sekundom zaostatka, a bronzu je osvojio Damir Martin iz Hrvatske sa 2,13 sekundi zaostatka.

Tokio 2020, Tokio 2021, Olimpijski krugovi, olimpijski krugovi, Olimpijske igre, olimpijske igre ilustracija