KOŠARKAŠICE SRBIJE U ČETVRTFINALU OLIMPIJSKIH IGARA: Koreanke ozbiljno namučile šampionke Evrope! Srbija overila 2. mesto u grupi!

OLIMPIJSKE IGRE

Tokyo 2020 -

Košarkašice Srbije overile su plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara, pošto su u poslednjem kolu grupne faze takmičenja savladale selekciju Južne Koreje rezultatom 65:61.

Srbiju je do druge pobede u grupi vodila Aleksandra Crvendakić sa 15 poena i sedam skokova, tri poena manje dodala je Ivon Anderson, dok je Jelena Bruks meč završila sa 11 poena.

U timu Južne Koreje, koja je takmičenje završila sa sva tri poraza, najefikasnija je bila Djihjun Park sa 17 poena.

Srbija će u četvrfinale sa drugog mesta u grupi, a ime protivnika će saznati sutra posle žreba.

Šampionke Evrope nisu blistale na ovom meču, ali su posle dramatične utakmice uspele da obezbede plasman u narednu rundu takmičenja.

Sve je počelo sa pet vezanih poena Crvendakić, Srbija je potom povela sa 9:1, ali u tim momentima nije iskoristila "prazne" minute Koreje koja je tek posle pet i po minuta postigla prvi koš iz igre.

Umesto ubedljivije prednosti, Koreja je posle dve vezane trojke prišla na 13:9, ali su košarkašice Srbije poenima Stanković i Andreson na prvi odmor otišle sa plus sedam - 17:10.

Izabranice Marine Maljković su u drugoj četvrtini stigle do deset poena prednosti (25:15), da bi na poluvremenu imale osam poena viška na svom kontu - 32:24.

Srbija je slabije otvorila drugo poluvreme, pa se prednost "topila" sve dok Koreja nije stigla do izjadnečenja (40:40) tri i po minuta pre kraja treće deonice.

Trojkom Crvendakić i poenima Stanković, Srbija je uspela da na poslednji odmor ode s prednošću (50:44), ali je Koreja iskoristila novi pad u odbrani pa je na ulasku u poslednjih pet minuta utakmice prvi put povela - 58:56.

U neizvesnoj završnici bolje se snašla Srbija. Prvo je na minut i deset sekundi pre kraja Bruks pogodila uz dodatno slobodno bacanje (65:61), da bi potom košarkašice Srbije uhvatile tri lopte u napadu i tako stavile tačku na ovaj meč.

Reprezentacija Srbije u četvrtfinale ide kao drugoplasirani tim iz grupe A, gde je završila iza Španije koja je imala maksimalan učinak. Plasman u četvrtfinale obezbedila je trećeplasirana Kanada, dok Južna Koreja ne nastavlja takmičenje.

Naš tim će nakon žreba, koji je na programu u ponedeljak, saznati ime rivala u četvrtfinalu.

Statistika

Uskoro opširnije...

Četvrta četvrtina:

KRAJ UTAKMICE, POBEDA SRBIJE

39. minut - 65:61 - Kapiten preuzima odgovornost, Bruks postiže poene uz faul i koristi slobodno bacanje.

38. minut - 62.61 - Bruks vraća prednost našem timu.

37. minut - 61:60 - Drama u finišu utakmice.

36. minut - 56:58 - Preokret Južne Koreje, Marina Maljković je prinuđena da zatraži tajm-aut.

35. minut - 56:55 - Očajna igra našeg tima, Koreja prilazi na -1.

34. minut - 56:53 - Drama se nastavlja, Koreja se ne predaje.

33. minut - 53:51 - Neverovatno, pet vezanih poena Koreje.

33. minut - 53:46 - Sjajan potez Tine Krajišnik, poeni uz faul.

32. minut - 51:46 - Koreanke se ne predaju, smanjuju zaostatak ekspresno.

32. minut - 51:44 - Ivon Anderson koristi jedno slobodno bacanje.

Treća četvrtina:

30. minut - 50:44 - Dragana Stanković krade loptu i postiže nove poene za naš tim.

29. minut - 48:44 - Crvendakić ne dozvoljava Koreankama da dođu do preokreta.

28. minut - 45:42 - Brzi poeni za Koreju, uzvraća na isti način Anderson, koristi i dodatno bacanje.

28. minut - 42:40 - Sonja Vasić prekida nalet rivala, Srbija ponov vodi.

27. minut - 40:40 - Nova trojka za Koreju i izjednačenje, Marina traži tajm-aut.

26. minut - 40:37 - Sada mini serija Koreanki, Dam Bi Kim pogađa trojku.

25. minut - 40:32 - Četiri vezana poena za naš tim, Koreja traži tajm-aut.

23. minut - 36:32 - Novi poeni za Koreju, topi se prednost našeg tima.

22. minut - 36:30 - Serija 6:2 za Koreju, ne predaju se naše rivalke.

21. minut - Tina Krajišnik, Srbija ponovo na +10.

Srbija - Južna Koreja

Druga četvrtina:

Kraj prvog poluvremena

20. minut - 32:24 - Jelena Bruks oba puta sigurna sa linije za slobodna bacanja.

20. minut - Sonja je dobila udarac u leđa, žali se na povredu.

19. minut - 29:24 - Trojka Kim, prilaze Koreanke na -5.

18. minut - 29:21 - Đi Hju Park koristi dva penala.

18. minut - 29:19 - Četvrta asistencija za Anu Dabović i novi poeni za Draganu Stanković.

18. minut - 27:19 - Novi poeni za Li Su Kang sa linije za slobodna bacanja.

17. minut - Veliki broj grešaka na obe strane.

16. minut - 27:17 - Odlično utrčavanje u sredinu i poeni za kapitena Jelenu Bruks, Srbija ponovo ima dvocifrenu prednost.

16. minut - 25:17 - Li Su Kang sa linije za slobodna bacanja smanjuje zaostatak svog tima.

14. minut - 25:15 - Crvendakić, novi poeni za dvocifrenu prednost našeg tima.

14. minut - 23:15 - Sjajna odbrana Crvendakićeve i novi poeni za Srbiju.

13. minut - 21:15 - Sjajan potez Tine Krajišnik, Srbija čuva prednost.

12. minut - 19:15 - Nova trojka za Koreju!

12. minut - 19:12 - Park smanjuje zaostatak, ali Tina Krajišnik ekspresno uzvraća s druge strane.

11. minut - Koreanke već imaju 9 ofanzivnih skokova na ovom meču.

Prva četvrtina:

Kraj prve četvrtine.

10. minut - 17:10 - Anderson u poslednjim sekundama prve deonice postiže poene za +7.

10. minut - 15:10 - Novi poeni za Draganu Stanković, oba puta je bila precizna sa linije penala.

Košarkašice Srbije

10. minut - 13:10 - Park koristi jedno slobodno bacanje, Koreanke se vraćaju u meč.

9. minut - 13:9 - Nova trojka za Južnu Koreju!

8. minut - 13:6 - Trojka za Koreju.

8. minut - 13:3 - Ivon Anderson postiže poene posle prodora.

7. minut - Tajm-aut za Koreju.

7. minut - Konačno poeni za naš tim, Dragana Stanković se upisala u strelce.

6. minut - Prvi poeni za Južnu Koreju iz igre, posle skoka u napadu Đi Su Park.

5. minut - Koreja još uvek nije postigla koš iz igre. Ređaju se promašaji (0/10).

3. minut - Još jedna sjajna asistencija Ane Dabović i prvi poeni za Tinu Krajišnik.

2. minut - 0/5 šut iz igre ima Koreja.

2. minut - 7:1 - Ana Dabović koristi oba slobodna bacanja. Sjajan start naše reprezentacije.

2. minut - 5:1 - 1/2 sa linije penala Jun, Koreja smanjuje zaostatak.

1. minut - 5:0 - Sjajna asistencija Ane Dabović i prva trojka za Srbiju, novi poeni raspoložene Aleksandre Crvendakić.

1. minut - 2:0 - Prvi poeni za Srbiju, laki poeni Aleksandre Crvendakić iz kontre.

Utakmica je počela!

Startna petorka Srbije: Sonja Vasić, Jelena Bruks, Aleksandra Crvendakić, Tina Kraijišnik i Ana Dabović

Španija je u poslednjem kolu grupne faze savladala Kanadu i tako značajno olakšala posao našem timu u borbi za drugu poziciju na tabeli. Našim devojkama je potrebna pobeda protiv Južne Koreje kako bi overile plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara sa 2. mesta.

Izabranice selektorke Marine Maljković su u prvom kolu salvaldale Kanadu (72:68), a u drugoj rundi doživele su ubedljiv poraz od lidera A grupe, ekipe Španije (70:85).

Iako Južna Koreja nije zvučno ime u košarci, ova azijska reprezentacija je već na startu turnira jasno stavila do znanja svima da neće biti lak plen na OI. U prvom kolu su ozbiljno namučile favorizovanu Španiju (73:69), a u drugoj rundi su doživele ubedljiv poraz od Kanade (74:54).

Podsetimo, plasman u četvrtfinale izboriće lideri u grupama, drugoplasirani timovi, kao i dve najbolje trećeplasirane ekipe. Parovi četvrtfinala biće određeni žrebom.