ŽENSKI FUDBAL: Amerikanke slavile nad Australijom i osvojile olimpijsku bronzu

TOKIO 2020

Tokyo 2020 -

Fudbalerke Sjedinjenih Američkih Država osvojile su bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju pošto su pobedile Australiju sa 4:3.

Amerikanke su povele golom Megan Rapino u osmom minutu, da bi Australija do izjednačenja došla preko Samante Ker u 17. minutu.

Rapino je svoj drugi gol postigla u 21. minutu, a u nadoknadi prvog poluvremena rezultat je povećala Karli Lojd.

Ista igračica je u 51. minutu svojim drugim golom dovela SAD u vođstvo od 4:1, a rezultat su do kraja uspele da smanje Keitlin Ford u 54. i Emili Gelnik u 90. minutu.

Selekcija SAD je od 1996. godine i prvog nastupa ženskog fudbala na Igrama, osvojila četiri zlatne medalje (1996., 2004., 2008. i 2012. godine), dok su 2000. godine osvojile srebrnu medalju.