ZVEZDA ODBRANILA KUP KORAĆA: Mega promašila šut za pobedu!

Drama u Pioniru pripala crveno-belima

Crvena zvezda je posle velike borbe u neizvesnoj završnici pobedila Mega vizuru s 81:80
1 / 5 Foto: Tanjug

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde odbranili su trofej Kupa Radivoja Koraća, pošto su večeras u Beogradu u finalu pobedili Mega vizuru s 81:80 (15:31, 27:11, 19:18, 20:20).Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Raško Katić sa 21 poenom, dok je Čarls Dženkins dodao 20. U redovima Mega vizure najbolji su bili Vasilije Micić i Ratko Varda sa po 18 poena. Micić je proglašen za najboljeg igrača večerašnjeg meča.

Crveno-beli su osvojili sedmi trofej nacionalnog kupa, a prvi put uspeli su da ga odbrane. Pobedu Zvezdi doneo je Demarkus Nelson sa linije za slobodna bacanja, pogodivši jedno od dva. Mega je potom imala napad za pobedu, ali Nikola Jokić nije uspeo da postigne koš za trijumf i tako donese Megi prvi trofej u istoriji kluba.Mega je dobro ušla u meč i prvih 10 minuta rešila u svoju korist s 31:15. Početkom druge četvrtine Mega je imala i plus 18 (33:15). Međutim, Zvezda je došla do svoje igre i uspela je da do kraja prvog poluvremena izjednači na 42:42.

Zvezda je u trećoj četvrtini uspela da stigne do vođstva, a u 26. minutu imala je prednost od 57:48. Mega je uspela da se vrati u igru i uspela je da u poslednju četvrtinu uđe s minusom od 61:60. Zvezda je vodila tokom većeg dela poslednje četvrtine, ali je Mega uspela da dođe do izjednačenja. U neizvesnoj završnici igrači Zvezde su se bolje snašli i zasluženo su odbranili Kup Radivoja Koraća.

TOK UTAKMICE

Nelson je pogodio jedno slobodno bacanje za 81:80. Mega je imala 4 sekunde za napad, ali nije uspela da dođe do pobede.

Meč je ušao u neizvesnu završnicu, Mega je uspela da izjednači na 80:80Zvezda je u 36. minutu ponovo stekla plus 6 (78:72)

Mega je u 35. minutu uspela da se primakne na minus dva poena, 74:72Crveno-beli su u 33. minutu poveli s 72:65Zvezda je u 32. minutu povisila vođstvo na 68:64IV četvrtinaZvezda je u poslednju četvrtinu ušla s vođstvom 61:60Mega je u 28. minutu smanjila prednost Zvezde na 59:56Zvezda je nastavila sa odličnom igrom, a poenima Simonovića i Dženkinsa stigla je u 26. minutu na plus 9 (57:48)Mega je u 25. minutu smanjila vođstvo Zvezde na 52:48Zvezda je potom povela s 52:45Mega je prva stigla do poena u trećoj četvrtini, ali je Zvezda u 23. minutu posle duže vremena povela s 49:44III četvrtinaPrvih 20 minuta završeno je 42:42Zvezda je uspela da izjednači na 40:40Usledila je serija Zvezde, a igrači Mega vizure u 18. vode samo sa 40:36.

Zvezda smanjuje u 12. minutu na 33:20Mega je početkom druge četvrtine povela s 33:15.II četvrtinaZvezda je bila nemoćna, a Mega je prvih 10 minuta dobila s 31:15

Mega je nastavila sa dobrom igrom, a u 7. minutu već je bilo 20:13.Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Mega je u 5. minutu povela s 15:11Mega je dobro startovala i povela s 4:2.I četvrtinaI setTOK UTAKMICE