13. TITULA U NIZU: Bogdanović razbio Zvezdu, Partizan nastavio dominaciju

Finale

Partizan je u Pioniru slavio posle produžetka 95:87. Regularni deo meča završen je rezultatom 72:72 pošto se Bogdan Bogdanović okliznuo u prodoru. Crno- beli su tako osvojili 21. u istoriji kluba

BEOGRAD - Košarkaši Patizana savladali su Crvenu zvezdu (95:87) i u četvrtom meču finaln serije plej-ofa Superlige čie su osvojili 13. uzastopnu šampionsku titulu.

Partizan je u Pioniru slavio posle produžetka, rezultatom . Regularni deo meča završen je rezultatom 72:72 pošto se Bogdan Bogdanović okliznuo u prodoru. Crno- beli su tako osvojili 21. u istoriji kluba.

Najbolji pojedinac meča bio je Bogdan Bogdanović koji je ubacio 36 poena.

Tok meča

22:11 (45') - Kraj utakmice, Partizan je šampion

Tim trenera Vujoševića je pobedio i osvojio novu 21. klupsku titulu

22:06 (45') Opet Lovernj 83:88

Partizan je vodio 78:84, ali je Nelson trojkom vratio nadu Zvedi. Potom su Pavović i Blazič pogodili po dva poena na obe strane, da bi Lovernj povećao prednost gostiju

22:04 (43') - Zvezda se ne predaje 78:80

Mini serijom 4:0 domaćin se vratio u produžetak

21:57 (41') - Partizan na plus 6 - 74:80

Posle pogotka Lovernja sa faulom i pogotka Francuza gosti su poveli 74:78

21:50 (40') - Produžetak - 72:72

Bogdanović je krenuo na prodor, okliznuo se i udario glavcom o parket, a u kontri Blažič nije pogodio trojku

21:50 (40') - Blazič pogodio za izjednačenje - 72:72

Blažič je 26 sekundi pre kraja pogodio trojku za izjednačenje 72:72, Partizan kreće u napad

21:48 (40') - Lovernj za plus tri 67:70

Francuz je pokupio promašaj Pavlovića i pogodio, manje od minuta je do kraja

21:45 (38') - Partizan vodi 67:68

Bogdanović je 30 poenom na utakmici doneo vođstvo gostima 68:67 dva minuta pre kraja

21:41 (36') - Pavlović propustio šansu za izjednačenje 67:66

Pavlović je pogodio uz faul Marjanovića, pa je posle Sašinog promašenog penala tri i po minuta pre kraja 67:66 za Zvezdu

21:40 (36') - Tepić sa 4 penala vraća Partizan - 67:64

Sa četiri ubačena slobodna bacanja za redom Milenko Tepić je smanjio zaostatak Partizana na tri poena

21:31 (34') - Zvezda povećava razliku - 63:56

Zvezda je bolje počela poslednji kvartal pa je posle četiri minuta imala prednost 63:56, koje je trojkom smanjio Saša Pavlović, nateravši Radonjića da zatraži minut odmora

21:26 (31') - Zvezda prvi put na plus pet - 56:51

Poenima Nelsona i Lazića, Zvezda je prvi put na meču stekla pet poena prednosti, što je najveća prednost za tim trenera Radonjića

21:23 (30') - Zvezda posle tri četvrtine vodi 52:51

Posle 30 minuta ujednačene igre, domaćin koji ima veliku i za sada korektnu podršku sa tribina vodi 52:51

21:14 (28') - Borba do poslednjeg atoma snage 47:48

Važnost utakmice sve više obuzima igrače oba tima, što kao posledicu ima mnogo promašaja i grešaka. I dalje, kao i najcećem delu meča, nijedan od takmaca ne uspeva da stekne opipljiviju prednost

21:00 (22') - Velika borba, ekipe se smenjuju u vođstvu

Kao i u prvom delu i na startu trećeg kvartala ekipe se smenuju u minimalnom vođstvu

20:58 (21') - Počela je treća četvrtina

20:43 (20') - Partizan ima minimalnu prednost - 35:36

U veoma izjednačenoj igri, Partizan je na poluvreme otišao sa mnimalnom prednošću 36:35

20:38 (19') Trojka Bogdanovića 31:36

Posle trojke nezaustavljivog beka Partizana branilac titule je poveo 36:31, što je najveća prednost za Partizan u dosadašnjem toku meča

20:31 (15') - Velika borba - 26:27

Ekipe se i dalje smenuju u vođstvu i koje iznosi maksimalno tri poena

20:20 (10') Bogdanovićevih 13 poena, Zvezda vodi 22:21

Posle prvih deset minuta u kojima je bilo mnogo promena rezultata i vođstva dve ekipe, Crvena zvezda i pored odlične igre i 13 poena Bogdanovića vodi 22:21

20:14 (7') - Ekipe se smenjuju u vođstvu 14:13

Igra se u mini serijama. Partizan je vodio 10:6, a potom je Zvezda uspela da preokrene i povede 14:13.

20:07 (4') - Nelson ima dva faula - 4:7

Startni plej Crvene zvezde je brzo napravio dva prekršaja zbog čega je izašao iz igre, a napade Zvezde organizuje Dženkins

20:01 (1') - Počela je utakmica

Partizan je kreenuo u petorci: Tepić Gagić, Lovernj, Pavlović i Bogdanović, dok su za Zvezdu počeli: Nelson, Marjanović, Mitrović, Lazić i Dženkins

19:50 - Zakuvava se atmosfera

Dvorana se polako puni, a navijači Partizana su se u jednom momentu našli ispod lože u kojoj najčešće sedi Nebojša Čović, što je izazvalo negodovanje pristalica Zvezde, koje su popunile svoj deo tribina.

19:40 - Prva meč lopta za Partizan

Crno-beli“ su posle startnog poraza u meču koji su obeležili veliki neredi, zabeležili dve pobede sa ukupno 30 poena razlike.Izabranici trenera Duška Vujoševića imaju prilku da završe finalnu seriju plej-ofa Superlige Srbije eventualnom pobedom u duelu čiji je domaćin Zvezda. Ukoliko dođe do izjednačenja, šampiona će odlučiti majstorica, koja se uz domaćinstvo Partizana igra u utorak 24. juna pred praznim tribinama.