SUDIJE UPROPASTILE SPEKTAKL: Partizan bez isključenog Vujoševića pao u Pioniru!

Fenerbahče odneo pobedu iz Beograda

Trener Partizana Duško Vujošević isključen je početkom treće četvrtine
1 / 5 Foto: Tanjug

BEOGRAD - Košarkaši Partizana poraženi su u Beogradu od ekipe Fenerbahčea rezultatom 88:78 (13:17, 17:21, 30:19, 28:21) u meču 4. kola grupe A Evrolige.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bojan Bogdanović sa 26 poena. U ekipi Partizana istakao se Žofri Lovernj sa 20 poena, dok je Terens Kinsi dodao 18.Meč su obeležile čudne sudijske odluke, a ključni detalj utakmice bio je isključenje trenera Partizana Duška Vujoševića u 22. minutu. Utakmica u Hali Pionir bila je napeta, uz sporne odluke sudija, mnogo tehničkih grešaka. Navijači su u nekoliko navrata bacali novčiće i druge predmete na teren, a Partizan će zbog ovoga verovatno biti kažnjen od strane Evrolige.Crno-beli su poveli na startu utakmice s 6:2, ali je ulaskom Mekejba i Kleize, uz prvu tehničku grešku Vujoševića, Fenerbahče napravio seriju od 10:2 i poveo sa 12:8. Partizan je uspeo da preokrene utakmicu i da prvu četvrtinu reši u svoju korist s 17:13. Usledila je odlična igra domaćeg tima, koji je uspeo u drugoj četvrtini da povede s 30:19. Gosti su uspeli da se vrate u utakmicu serijom 9:0. Usledila je potom nova serija Partizana za vođstvo na poluvremenu od 38:30. Gosti su ušli bolje u trećoj četvrtini, a tenzije su se podigle u 22. minutu kada je isključen Vujošević. On je burno reagovao na odluku sudija, ponovo ušao u teren i dobio isključujuću grešku, nakon čega je publika bacala razne predmete na teren. Potom je tehničku grešku dobio i Gagić, svoju četvrtu, a turski tim je prišao na poen zaostatka, 41:40. U tom trenutku navijači su počeli da ubacuju tvrde predmete na teren, a prekid je trajao oko pet minuta. Sudije su potom dosudile dve tehničke gostima, ali je iskusniji tim Fenerbahčea uspeo da dođe do vođstva i da u poslednju četvrtinu uđe s vođstvom 60:57. Igrači Partizana su pali u igri u poslednjoj četvrtini, a gosti su zahvaljujući pre svega Bogdanoviću došli do pobede od 88:78.

Nanter je na svom terenu pobedio Budiveljnik 80:61, dok je Barselona bila bolja od CSKA s 79:70.

Partizan je dobro počeo treću četvrtinu i poveo s 40:30. Međutim, usledila je serija gostiju od 5:0 za smanjenje vođstva domaćih na 40:35. Trener Partizana Duško Vujošević dobio je drugu tehničku, isključujuću zbog prigovora, a onda su na teren uleteli tvrdi predmeti. Gosti su iskorisli ovo i smanjili na 40:39. Gagić je povisio na 41:39, ali je potom dobio ličnu, a onda i tehničku grešku. Usledila je žestoka reakcija navijača, koji su ponovo gađali sudije tvrdim predmetima. Gagiću je ovo bila 4. greška, a posle 5 minuta utakmica je nastavljena.III četvrtina

Partizan je potom poenima Bogdanovića u 19. minutu poveo 36:28. Domaći košarkaši su nošeni fantastičnom podrškom sa tribinama prvih 20 minuta rešili u svoju korist 38:30.Fenerbahče je za dva minuta napravio seriju od 9:0 i 18. minutu stigao na minus dva (30:28). Usledio je poen Lovernja za vođstvo crno-belih 32:28.

Partizan je imao plus 11 u 16. minutu (30:19), ali je usledila serija gostiju od 7:0 za 30:26. Crno-beli su pali u igri, a Musli je u 17. minutu dobio četvrtu tehničku grešku.

Crno-beli su drugu četvrtinu počeli s tri poena Kinzija (koš i faul) i stigli do najveće prednosti, 20:13. Gosti su stigli do 20:15, ali je usledila odlična igra Partizana i serija crno-belih od 8:4 za vođstvo od 28:19 u 15. minutu.

II četvrtina

Crno-beli su potom stigli do 15:12, a onda su domaći košarkaši prvu četvrtinu dobili s 17:13.Obradović je u sedmom minutu uveo Mekejleba i Kleizu koji su doneli prednosti gostima od 12:8. Mekejleb je postigao pet poena, a onda je uzvratio Vesterman trojkom za 12:11.Partizan je bio u blagom vođstvu, ali je Duško Vujošević u petom minutu dobio tehničku grešku zbog prigovora. Gosti su stigli do vođstva od 7:6. Fantastična atmosfera u Pioniru. Utakmicu prati oko 8.000 gledalaca. U prva dva minuta obe ekipe su napravile dosta grešaka u napadu, a prve poene na utakmici postigao je Lovernj koji je zakucao.I četvrtinaTOK UTAKMICE