POVREDE IBRE I RONALDA: Real deklasirao Borusiju, PSŽ nadigrao Čelsi

Madriđani na korak od polufinala LŠ, biće vatre u Londonu

Real je na svom terenu lako pobedio Borusiju s 3:0, dok je PSŽ u Parizu bio bolji od Čelsija s 3:1

MADRID, PARIZ - Fudbaleri Reala pobedili su u Madridu ekipu Borusije Dortmund s 3:0, dok je PSŽ u Parizu nadigrao Čelsi s 3:1 u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona.Real je do pobede stigao golovima Bejla u 3, Iska u 27. i Ronaldo u 57. minutu.PSŽ je poveo golom Lavecija u 4. minutu. Na 1:1 izjednačio je Azar u 27. minutu. Na 2:1 povisio je autogolomm David Luiz u 61, a konačan rezultat postavio je Pastore u poslednjim trenucima meča.Revanš mečevi će biti odigrani za šest dana u Dortmundu i Londonu.Real je lako stigao do ubedljive pobede od 3:0. Madridski klub je do vođstva stigao već u 3. minutu preko Bejla. Benzema je dodao loptu do Karvahala, a ovaj je prosledio do Bejla, koji je zatresao mrežu gostiju. Real je nastavio sa napadima, a gosti su imali samo jednu šansu preko Groskrojca. Real je povisio na 2:0 u 27. minutu. Isko je sa oko 16 metara opalio po lopti koja je završila u mreži gostiju. Konačan rezultat postavljen je u 57. minutu. Modrić je asistirao Ronaldu, koji je prevario odbranu i golmana Borusije i smestio je loptu u mrežu.Srpski reprezentativac Miloš Jojić ušao je u igru u 73. minutu umesto Kela. Najbolji fudbaler Reala Ronaldo morao je da napusti teren u 80. minutu zbog povrede.Na meču PSŽ - Čelsi, koji je vodili arbitri iz Srbije na čelu sa Miloradom Mažićem. PSŽ je poveo već u 4. minutu preko Lavecija. Mautidi je centrirao, a Teri je loptu izbacio u polje. Ona je došla do Lavecija koji je bio precizan sa oko 12 metara. PSŽ je mogao da povisi na 2:0, ali Laveci u 25. minutu nije iskoristio veliku šansu. U 27. minutu Silva je oborio Oskara, a Mažić je pokazao na penal. Azar je bio siguran sa bele tačke za 1:1. PSŽ je do vođstva od 2:1 stigao autogolom Luiza u 61. minutu. U 70. minutu povredio se Ibrahimović, koji je zbog bolova u mišiću morao da napusti igru. PSŽ je napadao do kraja utakmice, a konačan rezultat postavljen je u poslednjim trenucima meča. Pastore je prevario odbranu gostiju i postavio je konačan rezultat. Za Čelsi je ceo meč odigrao srpski reprezentativac Branislav Ivanović.

TOK MEČEVA

22:40 (90+5) - Real je pobedio s 3:0, PSŽ nadigrao Čelsi s 3:1Real je stigao do ubedljive pobede nad Borusijomm od 3:0, dok je PSŽ u Parizu nadigrao Čelsi s 3:1. Treći gol za Parižane postigao je Pastore u poslednjim trenucima meča.

Bejl je propustio veliku šansu za Real

22:24 (80) - Ronaldo zbog povrede napustio igruNajbolji fudbaler Reala Kristijano Ronaldo zamenjen je zbog povrede u 80. minutu. On je hramao, ali je nekako uspeo da dođe do gol aut linije gde ga je zamenio Kazemeiro.22:19 (74) - Jojić ušao u igru u ekipi BorusijeSrpski fudbaler Miloš Jojić ušao je u igru u ekipi Borusije. On je zamenio Sebastijana Kela. Prinudna izmena u ekipi PSŽ-a. Povredio se najbolji igrač "svetaca" Zlatan Ibrahimović, a u igru je ušao Lukas Moura.

PSŽ autogolom Luiza poveo s 2:1!

22.02 (57) - Debakl Borusije, Real vodi s 3:0!GOLLL!!! 3:0 za Real!!! Borusija je u prvih 12 minuta propustila 3 velike šanse da ublaži vođstvo Reala. Domaći igrači su kaznili promašaje Borusije i poveli s 3:0. Strelac je Ronaldo. Još jedna greška fudbalera Dortmunda, Modrić otima loptu, asistira Ronaldu, koji trese mrežu gostiju

21.53 (48) - Velika prilika za Borusiju, nema promene rezultataBorusija je imala veliku priliku da smanji vođstvo u 48. minutu. Rojs je prosledio loptu do Aubamejanga koji je bio korak ispred Pepea. Igrač Borusije je bio sebičan i loptu nije dodao saigraču već je šutirao i bio je neprecizan. Igrači Borusije su se opravdano ljutili na Aubemejanga

21:50 (46) - Počela su druga poluvremena u Madridu i ParizuTreneri Reala i Borusije odlučili su da u drugo poluvreme izvedu iste igrače koji su završili prvih 45 minuta. Nije bilo izmena u oba tima. Nema izmena ni u redovima PSŽ-a i Čelsija.

21:30 (45) - Real posle prvih 45 minuta vodi s 2:0, nerešeno u Parizu, 1:1Fudbaleri Reala dobili su prvih 45 minuta s 2:0 protiv nemačke Borusije. Madridski klub je dominirao u prvih 45 minuta i zasluženo je stigao do vođstva. U duelu između PSŽ-a i Čelsija posle prvih 45 minuta rezultat je nerešen, 1:1.

21:22 (37) - Borusija na kolenima, Real napada sa svih stranaFudbaleri Reala i pored visokog vođstva od 2:0 ne prestaju sa napadima. Odbrana Borusija je nemoćna pred igračima Reala. Madridski klub odličnom igrom ne dozvoljava protivničkim fudbalerima da dođu do gola Kasiljasa.

21:12 (27) - Real je poveo 2:0, a Čelsi je izjednačio na 1:1GOLLLL!! 2:0 za Real! Isko je sa oko 16 metara plasirao lopti po zemlji i pogodio je mrežu Borusije. U istim trenucima Čelsi je stigao do izjednačenja. Silva je u svom šesnaestercu oborio Oskara, a Mažić je pokazao na belu tačku. Azar je sa 11 metara pogodio mrežu gostiju. Azar je poslao loptu u levu stranu, a golmana Sirigua u drugu za izjednačenje!

21:05 (20) - Real i PSŽ održavaju minimalnu prednostReal održava minimalnu prednost. Igrači Reala imaju inicijativu i pitanje je trenutka kada će domaći fudbaleri da postignu novi gol. U Parizu nema promene rezultata. PSŽ vodi s 1:0.

20:57 (12) - Ronaldo propustio priliku da duplira prednost RealaReal je u 12. minutu propustio odličnu priliku da uveća vođstvo. Ronaldo je sa oko 20 metara odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali je Vajdenfeler bio siguran na gol. Ronaldo je u 10. minutu imao priliku, ali je golman Borusije ponovo bio siguran.

20:49 (4) - Laveci je šokirao Čelsi. PSŽ vodi s 1:0GOLLLLL! 1:0 za PSŽ. Domaći su poveli golom Lavecija. Teri je posle jednog centaršuta domaćih igrača izbacio loptu sa peterca, koja je došla do Lavecija. Napadač PSŽ-a je pogodio mrežu gostiju.

20:48 (3) - Real je poveo golom Bejla u 3. minutuGOLLLL!!! 1:0 za madridski klub. Real je stigao do vođstva već na startu utakmice. Benzema je dobro proigrao Bejla koji se odlično snašao u šesnaestercu i pogodio levi donji ugao Vajdenfelera. Madriđani su već na startu šokirali desetkovane "milionere".

20.45 (1) - Počeli su mečevi u Madridu i ParizuPočele su preostale dve prve četvrtfinalne utakmice Lige šampiona. U Madridu igraju Real i Borusija, dok se u Parizu sastaju PSŽ i Čelsi. Duel u Parizu vode arbitri iz Srbije na meču sa Miloradom Mažićem.20:10 - Jojić na klupi čeka šansu u MadriduTrener Reala Karlo Anćeloti odlučio je da bez Anhela di Marije krene protiv Borusije. U startnoj postavi Reala su: Kasiljas, Pepe, Ramos, Koentrao, Karvahal, Bejl, Alonso, Modrić, Isko, Ronaldo, Benzema.Prvi stručnjak Borusije odlučio je da na klupi ostavi Miloša Jojića. U startnoj postavi "milionera" su: Vajdenfeler, Humels, Papastatopulos, Pišček, Durm, Kel, Rojs, Sahin, Grojskrojc, Mhitarijan, Obamejang.

19:50 - Ivanović u startnoj postavi ČelsijaTreneri Pari Sen Žermena Loran Blan i prvi stručnjak Čelsija Žoze Murinjo odredili su startne postave za ovaj duel. PSŽ: Sirigu, Tiago Silva, Aleks, Maksvel, Žale, Tiago Mota, Matuidi, Verati, Kavani, Ibrahimović, Laveci.Čelsi: Čeh, Ivanović, Luiz, Kejhil, Teri, Azpilikueta, Ramires, Oskar, Azar, Vilijan, Šurle.

19.00 - Real dočekuje Borusiju, a PSŽ ekipu ČelsijaNešto manje od dva sata ostalo je do početka utakmica u Parizu i Madridu. Pari Sen Žermen na svom terenu dočekuje Čelsi, a Real u Madridu igra protiv Borusije Dortmund.

Meč u Madridu je repriza polufinala iz prošle sezone, kada je nemački tim prošao u finale sa ukupnim rezultatom 4:3. U prvoj utakmici napadač Borusije Robert Levandovski postigao je četiri gola, ali večeras zbog suspenzije, neće biti u timu.

Od ranije je poznato da do kraja sezone neće igrati Neven Subotić i Jakub Blaščikovski, a večerašnji duel propustiće Marsel Šmelcer i Sven Bender.

Borusija u utakmicu ulazi posle prvenstvene pobede protiv Štutgarta od 3:2, a Real pobedom od 5:0 protiv Rajo Valjekana. Real ove sezone pokušava da osvoji desetu titulu prvaka Evrope, a predsednik kluba Florentino Perez uložio je mnogo novca u prelaznom roku kako bi taj cilj ostvario.

Poslednje pripreme pred meč

Real je poslednji put u Ligi šampiona trijumfovao 2002. godine, a poslednji put u tom takmičenju izgubio je prošle sezone od Borusije iz Dortmunda. Trener Real Madrida Karlo Ančeloti rekao je da je zadovoljan što je njegova ekipa pobedom protiv Raja od 5:0, uspela da prekine niz poraza u prvenstvu (od Barselone i Sevilje) i da očekuje dobru atmosferu na Santjago Bernabeuu. U ekipi Reala biće najbolji strelac Kristijano Ronaldo, koji je ove sezone postigao 44 gola u svim takmičenjima. On je u sedam utakmica u Ligi šampiona ove sezone postigao 13 golova.

Trener Pari Sen Žermena Loran Blan rekao je da njegovi fudbaleri moraju da poprave efikasnost u utakmici protiv Čelsija. PSŽ je u seriji od osam pobeda u svim takmičenjima, a u prošlom prvenstvenom kolu pobedio je Nicu sa 1:0 i sedam kola pre kraja ima 13 bodova više od Monaka koji je na drugom mestu. Igra pariskog tima zavisi od napadača Zlatana Ibrahimovića, koji je ove sezone u francuskom prvenstvu postigao 25 golova, dok je u Ligi šampiona do sada postigao deset golova. Poslednji put PSŽ i Čelsi igrali su na "Parku prinčeva" u sezoni 2004/2005 i londonski klub pobedio je sa 3:0. Trener Čelsija Žoze Murinjo je i tada predvodio klub, a u ovoj utakmici želi dobru igru svog tima, nakon prvenstvenog poraza od Kristal Palasa. Murinjo pokušava da postane prvi trener u istoriji koji je sa tri različita kluba osvojio Ligu šampiona. On je 2004. godine sa Portom osvojio to takmičenje, a 2010. sa Interom. U ekipi Čelsija neće biti Nemanje Matića i Mohameda Salaha, pošto su ove sezone igrali za svoje klubove u prvom delu takmičenja, a nastup napadača Samjuela Etoa je neizvestan zbog problema sa povredom tetive. Meč na "Parku prinčeva" igra se u sredu od 20.45, a meč će suditi srpski sudija Milorad Mažić.