ŠAMPIONI: Fudbaleri Srbije prvaci Evrope!

Prvi put u istoriji

Gol odluke postigao Andrija Luković u 57. minutu
1 / 5 Foto: UEFA

MARIJANPULJ - ŠAMPIONI EVROPE!!!

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije po prvi put u istorjji postala je šampion Evrope za uzrast do 19 godina, pošto je u finalu kontinentalnog šampionata golom Andrije Lukovića u 57. minutu pobedila Francusku sa 1:0 (0:0).

Prvo poluvreme proteklo je u blagoj dominaciji Francuza, koji nisu uspeli da ozbiljnije ugroze golmana Srbije. Svi igrači su maksimalno dobro zatvarali prilaz golu našeg tima, dok smo u momentima kada osvojimo loptu pokušavali da pronađemo Mitrovića. U nekoliko navrata to je uspelo, ali u nastavku akcije nije ostvaren željeni rezultat. Pokušaji Mitrovića, Đurđevića, Lukovića, Pavlovskog, nisu bili dovoljno precizni, ali su nagovestili da Srbija može da ugrozi gol Francuza.

Drugo poluvreme odvijalo se isto kao i prvo sve do 57. minuta, kada je posle akcije Golubovića i sjajne reakcije Mitrovića, koji je sačekao utrčavanje Lukovića i pravovremeno ga proigrao za vođstvo Srbije. Taj momenat pomalo je poremetio izabranike selektora Drulovića, koji su se povukli i omogućili Francuzima da nekoliko puta veoma ozbiljno zaprete sjajnom Rajkoviću.

Svim snagama tim Srbije se branio i odbranio do kraja meča i osvajanja titule prvaka Evrope!

Tekstualni prenos

90 + 4 Krajj! Srbija je šampion Evrope

90. minut - Benzija šalje loptu preko gola

85. minut - Pokušaj Đurđevića

83. minut - Vreme prolazi, Srbija odoleva

75. minut - Žestoko se branimo

71. minut - Fraqncuzi napadaju i posle duela u našem šesnaestercu traže penal, ali sudija ne reaguje.

65. minut - Francuzi imaju inucijativu i sve više šutiraju kao golu Srbije

60. minut - Greška odbrane, ali sjajna odbrana Rajkovića

57. minut - GOLLLLLLLLLLLLLLLLL 1:0! Golubović se izborio za loptu, pronašao Mitrovića, ovaj prihvatio loptu, sačekao Lukovića i dodao mu loptu na zicer. Pola sata je do kraja

52. minut - Akcija Đurđevića, ali od svega samo korner

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45 + 1 Kraj prvog poluvremena

43. minut - Slobodan udarac za Srbiju, pokušao je Pavlovski

41. minut - Napad Srbije, Mitrović je bio u dobroj poziciji, ali nije imao snage da proigra saigrače

40. minut - Lepa akcija Srbije, ali slaba završnica Lukovića

38. minut - Prva greška naše odbrane ali je udarac Ikokoa otišao pored gola

34. minut - Đurđević je naterao golmana Francuza na intervenciju

34 minut .- Marsijano šutira ka golu, Rajković pravi paradu, ali bez potrebe da interveniše

27. minut - Francuska ima više loptu u posedu, ali ne ugrožava ozbiljnije golmana Rajkovića

21. minut - Opet izjednačena igra dva tima

15. minut - Prritisak Srbije

11. minut - Prvi pokušaj Mitrovića, ali napadač Partizana nije bio precizan

8. minut - Prva prilika za Francusku, ali lopta ide pored gola.

7. minut - Igra se dosta nepovezano, između dva šesnaesterca

1. minut - Počeo je meč

Prvo poluvreme

Sastavi

Stadion Suduve u Marijampolju. Sudija: Aleksej Kulbakov (Belorusija).

SRBIJA: Rajković, Golubović, Veljković, Filipović, Antić, Milinković-Savić, Maksimović, Đurđević, Pavlovski, Luković, Mitrović.

FRANCUSKA: Bernardi, Ikoko, Konte, Lapor, Moreira, Uno, Azouni, Rabio, Zan, Benzia, Martial.

Tok meča

Zadatak težak, ali ne i neostvarljiv. Od Francuske, rivala u finalu, bili su uspešniji u takmičenju po grupama, osvojili dva boda više, a međusobni duel završen je 1:1.