OČAJNO: Partizan se trojkom od Tuna oprostio od Evrope

Liga Evrope

Tim trenera Vuka Rašovića delovao je nemoćno, za devedeset minuta iamo je samo jednu stopostotnu priliku
1 / 5

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige Evrope pošto su u revanš meču, na koji su otišli sa prednošću od 1:0 poražemni od Tuna 3:0.

Tim trenera Vuka Rašovića delovao je nemoćno, za devedeset minuta iamo je samo jednu stopostotnu priliku, kada je Malbašić sa pet metara glavom pogodio golmana Tuna, dok sa druge strane odbrana srpskog šampiona nije imala rešenja za Marka Šnojvila, koji je u 17. i 48. minutu praktično nagovestio sudbinu Partizana u ovom meču.

Gol Zufija, koji je bukvalno "probio" golmana Vladimira Stojkovića, samo je potvrdio očajnu igru Partizana u meču, kojinaš tim nije završio sa 11 igrača, jer je posle ranijih crvenih kartona Volkova i Gulana na ovom susretu isključen Aksentijević.

Jedina šansa da Partizan ostane u Evropi je da kao srećni gubitnik zameni izbačeni Fenerbahče

Tekstualni prenos

90+3 - Kraj utakmice

90+3 - Aksentijević dobio crveni karton

87. minut - Prilika za Tun, ali Martinez izvodi slobodnjak sa 17 metara daleko od gola.

82. minut - Nova šansa za Tun, ali brani Stojković

75. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 3:0 - Zufi je primio loptu i sa nešto manje od 20 metara posle okreta bukvalno "probušio" Stojkovića.

73. minut - Malbašić iz najbolje šanse na meču pogodio golmana Favra u nogu. 65. minut - Pokušaj Jojića iz daljine. Odmah potom preti i Mitrović, koji potom traži izmenu

50. minut - Korner za Švajcarce. Hediger odlično glavom, ali pored gola. 56. minut - Novi udarac iz ugla za domaćina. Volkov uspeva na drugoj stativi da interveniše.

48. - minut - GOOOOOOOOOOOOOL 2:0 - Opet Šnojvli. Odbrana Partizana je ponovo pogrešila, centarfor Tuna je odneo Stankovića, a potom zaobišao Stojkovića i pogodio mrežu

46. minut - Počelo je

Drugo poluvreme

45+1 minut - Kraj poluvremena

43. minut - Malbašić je pokušaoiskosa iz kaznenog prostora, ali pravo u Favra. U nastavku Mitrović između dvojice, traži penal zbog igranja rukom jednog igrača rivala, ali sudija ostaje nem.

35. minut - Prečka! Šnojvli! Šampion Srbije ne uspeva da zadrži i iznese loptu.32. minut - Lako ispada poslednja linija Partizana. Zufi je imao jedan na jedan sa Stojkovićem, ali je uklizao Obradović i izbacio u korner

31. minut - Dobra zamisao Mitrovića, ali Ninković kasni.

25. minut - Poništen gol Partizana! Sudija je procenio da je napadač crno-belih u nedozvoljenoj poziciji.

17. minut - Navijači Partizana prave incidente.

15 minut - GOOOOOOOOOOOOOOL 1:0 - Posle greške Saše Markovića, koga je preletela lopta i golmana Stojkovića, koji je ostao na liniji te je Šnojvli postigao gol za Tun

9. minut - Prilika za Tun, ali Milan Obradović pravovremenim uklizavanjem uspeva da osujeti Šnojvlija.

4. minut - Akcija koja je obećavala, ali Mitroviću beži lopta

1. minut - Počelo je

Prvo poluvreme

Sudija: Daniele Orsato (Italija)

TUN: Favr, Sulmoni, Zigrid, Vitvir, Luti, Zufi, Hediger, K. Šnojvli, Širnizi, Sanogo, M. Šnojvli

PARTIZAN: Stojković, Aksentijević, Obradović, Stanković, Volkov, Malbašić, S. Marković, Jojić, Ilić, Ninković, Mitrović.

Izabranici trenera Vuka Rašovića pokušaće da u Švajcarskoj odbrane prednost iz Beograda kada su pogotkom Miloša Jojića trijumfovali minimalnim rezultatom (1:0). Kao i u Beogradu, ponovo će Rašović imati na raspolaganju samo jednog napadača Aleksandra Mitrovića, kojem je ovo poslednji meč u dresu Partizana.

Robusni reprezentativac se seli posle utakmie sa Tunom u Anderleht.

Plej-of za Ligu Evrope (u zagradi su rezultati prvih utakmica): Rubin Kazanj - Molde 3:0 (2:0)Spartak Moskva - Sent Galen 2:4 (1:1)Dila Gori - Rapid Beč 0:3 (0:1)Nordsjiland - Elfsborg 0:1 (1:1)Štutgart - Rijeka 2:2 (1:2)Astra Đurđu - Makabi Haifa 1:1 (2:0)Dinamo K. - Aktobe 5:1 (3:2)Trabzonspor - Kukeši 3:1 (2:0)APOEL - Varegem 1:2 (1:1)Liberec - Udineze 1:1 (3:1)Šerif - Vojvodina 2:1 (1:1)Sent Etjen - Esbjerg 0:1 (4:3)AZ Alkmar - Atromitos 0:1 - prekinuto u 57. minutu (3:1)Bešiktaš - Tromzo 2:0 (1:2)Petrolul - Svonsi 2:1(1:5)Genk - Hafnafjordur 5:2 (2:0)Nica - Apolon 1:0 (0:2)Skenderbeg - Černomorec 1:0 (0:1)Tun - Partizan 3:0 (0:1)Dnipro - Kalju 2:0 (3:1)Standard - Minsk 3:1 (2:0)Pašing - Eštoril 1:2 (0:2)Žalgiris - Salcburg 0:2 (0:5)Ajntraht Frankfurt - Karabak 2:1 (2:0)SLASK - Sevilja 0:5 (1:4)Fejnord - Kubanj (0:1)Fiorentina - Grashopers (2:1)Totenhem - Dinamo Tbilisi (5:0)Betis - Jablonec (2:1)Braga - Panduri (1:0)