MINISTAR GORAN VESIĆ: Za obilaznicu oko Gornjeg Milanovca oko 30 miliona evra, radovi gotovi u septembru
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić obišao je radove na izgradnji obilaznice oko Gornjeg Milanovca koja će, kako je rekao, biti završena do kraja septembra, a koštaće oko 30,5 miliona evra.
Vesić je precizirao da je dužina te obilaznice 9,5 kilometara i naveo da su radovi na četiri mosta već u završnoj fazi, a da je osim toga urađen jedan nadvožnjak, kao i potorni zidovi.
- Ostaje asfaltiranje što će početi u maju tako da ćemo do kraja septembra imati urađenu obilaznicu što znači da teretni saobraćaj neće ići kroz Gornji Milanovac čime će biti rasterećen saobraćaj u samom gradu - rekao je Vesić i dodao da je to dobro za životnu sredinu, ali i za komfor života ljudi koji žive u Gornjem Milanovcu.
Vesić je rekao da je ovo samo jedna od obilaznica koje se trenutno rade u Srbiji i naveo da je počela da se radi obilaznica oko Valjeva, da se radi obilaznica oko Kragujevca, a da će se u narednom periodu raditi i obilaznice oko Požege, Svilajnca, Loznice i Bačke Palanke.
Kako je dodao, to je sledeći korak – kako se grade autoputevi i brze saobraćajnice da se urade obilaznice oko što više naseljenih mesta u Srbiji jer to povećava komfor života i obezbeđuje bolje investicije.
- To je dokaz kako se Srbija razvija jer kada se negde izgrade autoput ili brza saobraćajnica, bez obzira da li se to mesto nalazi na samom autoputu ili ne, posle toga sledi izgradnja sekundarne, odnosno ovakve infrastrukture i sva mesta dobijaju na značaju što znači da sprovodimo pravu decentralizaciju Srbije - istakao je Vesić.
Naglasio je da će vlada nastaviti da ulaže u infrastrukturu i dodao da je ove godine za to izdvojeno četiri milijarde evra.
Naveo je da će ove godine biti završeno 166 kilometara autoputeva i brzih saobraćajnica, dok će ukupno biti urađeno skoro 487 kilometara do kraja 2026. godine.
Vesić je istakao da je Srbija država koja na zapadnom Balkanu najviše ulaže u infrastrukturu, ali i zemlja koja u ovom trenutku radi najviše kilometara brzih pruga u Evropi.
- Sve to uspevamo u vreme velike ekonomske krize i pritisaka na našu zemlju jer mi verujemo, i to je politika predsednika Aleksandra Vučića, da ekonomski razvoj zemlje omogućava da ostvarujemo svoje političke, nacionalne i druge ciljeve jer samo ekonomski snažna Srbija može da brani svoje interese - rekao je Vesić.
Dodao je da slaba Srbija ne može da brani ni sebe ni bilo koga drugog zbog čega je, kako je istakao, neophodno nastaviti sa ovakvim razvojem da bi naša zemlja postala ekonomski jača.
- Bruto domaći proizvod Srbije je već veći od BDP-a svih drugih zemalja zapadnog Balkana zajedno. Nivo stranih investicija u našoj zemlji, koji je inače već veći u ovom periodu ove godine nego 2023, veći je od svih drugih zemalja zapadnog Balkana zajedno - rekao je Vesić i dodao da to pokazuje kako se Srbija razvija.
Predsednik opštine Gornji Milanovac Dejan Kovačević zahvalio je ministru Vesiću koji je, kako je rekao, od postavljanja na tu funkciju pokazao veliko interesovanje za izgradnju pristupnice od Gornjeg Milanovca do Takova.
- Vizijom našeg predsednika Aleksandra Vučića, izgradnjom autoputa Miloš Veliki stvorila se perspektiva za izgradnju jedne ovako moderne saobraćajnice za Gornji Milanovac koja će najviše značiti našoj privredi - rekao je Kovačević.
Istakao je da je ovo nova perspektiva razvoja Gornjeg Milanovca i da che se grad skoro deset kilometara polako razvijati ka Takovu.
- Uz samu pristupnu saobraćajnicu imamo i novu industrijsku zonu gde je već počelo prometovanje zemljišta i gde su privrednici iz Gornjeg Milanovca već kupili određene parcele kako bi gradili nove kapacitete - rekao je Kovačevič.
Istakao je da bez razvoja putne infrastrukture nema razvoja Srbije i zahvalio ministru Vesiću koji, kako je rekao, svesrdno “gura” ovaj projekat, ali i predsedniku Vučiću bez koga se ovo ne bi dogodilo.
Kurir.rs
VUČIĆ NA SVEČANOSTI POVODOM OBELEŽAVANJA 30 GODINA SAVEZA VOJVOĐANSKIH MAĐARA: Danas nemamo veće prijatelje! Srbija je druga najbrže rastuća ekonomija