SIN RATKA MLADIĆA TVRDI DA MU OTAC UMIRE: "Samo zalečuju, neće doživeti kraj ove godine"!
Sin generala Ratka Mladića, Darko, izjavio je su mu lekari rekli da su njegovom ocu ostali još "meseci života".
On je istakao da advokatski tim i porodica razmatraju koje mere da preduzmu nakon što su lekari u haškom pritvoru prognozirali još nekoliko meseci života.
Darko Mladić u izjavi za Srnu dodao da je pre tri sedmice bio u poseti generalu u haškoj pritvorskoj bolnici i da je lično razgovarao sa lekarima.
- Razgovarao sam sa dva lekara i oba su mi potvrdila njihovu procenu da generalu ostaju samo meseci života, da smatraju da on faktički tamo umire, te da ga oni samo zalečuju i da neće doživeti kraj ove godine - naglasio je Mladić.
Mladić je napomenuo da zbog toga porodica i advokatski tim generala Mladića razmatraju koje mere da preduzmu i da će, verovatno, advokatski tim uskoro izneti neki svoj predlog.
- I naši, srpski lekari su manje-više saglasni da, ako se ovako nastavi lečenje, general ima male šanse da preživi do kraja godine, tako da već preduzimamo neke mere u vezi sa tim - rekao je Mladić.
Darko Mladić kaže da je njegov otac uglavnom u postelji, može povremeno u kolica i to kratko, te da haški lekari smatraju da "ima najbolju moguću negu", ali je njihova prognoza takva kako su saopštili.
General Ratko Mladić se od aprila prošle godine nalazi u pritvorskoj bolnici u Hagu, a zbog lošeg zdravstvenog stanja njegova porodica i branioci su više puta tražili da mu se omogući lečenje na slobodi, ali su ti zahtevi odbijeni.
General Mladić ima neurološke, kardiovaskularne i urološke probleme, koji se progresivno pogoršavaju i komplikuju.
Nekadašnji komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske operisan je 8. januara prošle godine u holandskoj bolnici, kada mu je ugrađen pejsmejker, a u međuvremenu su mu otkazali i bubrezi.
Kurir.rs/Informer