"BLOKADERI SU PRETILI DRUGIM STUDENTIMA, MENE SU ZVALI RODITELJI" Profesorka o izbacivanju blokadera iz zgrade fakulteta: Molila sam ih da nas puste, nisu dali
Studenti blokaderi Visoke škole Elektrotehnike i Računarstva u Beogradu (VIŠER) jutros su, kako su rekli za N1, izbačeni iz ove ustanove od strane predsednice Akademije tehničko-umetničkih strukovnih studija Beograd, Ane Savić i dela zaposlenih. S druge strane, Anu Savić kaže da su zaposleni jutros "regularno došli na svoje radno mesto".
"Zaposleni su došli na svoje radno mesto, nastavno i nenastavno osoblje, zaposleni u studentskoj službi koji studentima moraju da izdaju dokumenta potrebna za dom, kredite, nekima su potrebni duplikati diplome kako bi polagali prijemni ispit na fakultetima, upisali master, a rok za te stvari je najkasnije 20. jul", rekla je Ana Savić.
Kako je dodala, sva potrebna dokumentacija koja je neophodna zaposlenima ostala je u prostorijama Visoke škole elektrotehnike i računarstva (VIŠER) u Ulici Vojvode Stepe na opštini Voždovac, dok se prijemni ispiti i ispitni rokovi odvijaju uživo u Visokoj železničkoj školi u Ulici Zdravka Čelara na Paliluli.
Takođe, onlajn nastava koja je počela 11. maja je završena.
"Studenti koji su blokirali školu pretili su ostalim studentima, mene su zvali roditelji... Moja je dužnost da obezbedim dokumentaciju, molila sam ih da nas puste, ali nisu dali. Naš rukovodilac studentske službe je jedan dan došla sa podignutim rukama i sa majkom jednog studenta", izjavila je Ana Savić za "Blic".
Ona je potvrdila da je sa blokaderima u petak, 11. jula imala sastanak, ali bezuspešan. Zajednički dogovor i rešenje nisu postignuti.
Kako je istakla, održan je januarski ispitni rok, kompletna nastava, kao i prijava za junski ispitni rok, dok su studenti počeli da uplaćuju članarine.
"Prijemni za osnovne studije je obavljen, malo manje od 400 kandidata je polagalo, a mi 28. jula imamo drugi upisni rok i u toku je prijem dokumenta" - navela je.
Kurir Politika/Blic

