TOKOM NOĆI ZADRŽAVANJE NA OVOM PRELAZU I DO 2 SATA! Evo kakvo je stanje na graničnim prelazima
Zadržavanje za teretna vozila na izlazu iz Srbije na graničnom prelazu Sremska Rača je dva sata, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Prema informacijama Uprave granične policije od 17.15 časova, na putničkim terminalima graničnih prelaza nema zadržavanja.
Prema poslednjim informacijama dobijenim od JP "Putevi Srbije", na naplatnim stanicama nema zadržavanja vozila.
Agencija za bezbednost saobraćaja poziva vozače na dodatni oprez tokom praznika
Agencija za bezbednost saobraćaja apeluje na sve učesnike u saobraćaju da budu savesni i oprezni u periodu praznika kada je broj vozila na putevima značajno povećan, kao i da voze oprezno i izbegavaju vožnju pod uticajem alkohola.
Praznični dani predstavljaju vreme kada je saobraćaj na putevima znatno intenzivniji, a tokom neradnih dana u većoj meri su prisutna putovanja na duže relacije, navedeno je u saopštenju.
Agencija za bezbednost saobraćaja apeluje na stanovnike koji odlaze na planine da se adekvatno pripreme za putovanje i koriste zimsku opremu.
Takođe, savetuje se praćenje vremenske prognoze i prilagođavanje perioda putovanja najavljenim vremenskim uslovima.
Period praznika prati češće konzumiranje alkohola, kao i prekoračenja brzine.
Agencija za bezbednost saobraćaja posebni apel upućuje mladima koji su posebno izloženi riziku, ali i ostalim starosnim kategorijama, da kao vozači budu trezni i oprezni za volanom, a da kao putnici biraju vozače koji će ih bezbedno vratiti sa prazničnih proslava.
Veći obim saobraćaja na putevima i ulicama i povećano učešće osetljivih kategorija u saobraćaju znači i povećan rizik od nastanka saobraćajnih nezgoda i ugrožavanja ljudskih života, poručeno je iz agencije.
Agencija za bezbednost saobraćaja apeluje na sve vozače i druge učesnike u saobraćaju da posebnu pažnju obrate na pešake, decu, mlade i starije u ovom periodu, od kojih se očekuje povećana mobilnost, naročito u naselju, u blizini tržnih i drugih centara i atrakcija.
Bezbednost saobraćaja tokom prazničnih dana zavisi od odgovornog ponašanja svakog učesnika u saobraćaju, odnosno od pojedinca, poručuju iz agencije.
Agencija za bezbednost saobraćaja apeluje na sve da poštuju saobraćajne propise, izbegavaju vožnju pod uticajem alkohola, prilagode brzinu uslovima saobraćaja i stanju puta, kako svojim ponašanjem ne bi ugrozili ni sebe ni druge.