NAPOLITANCI ISKORISTILI KIKS INTERA: Napoli pobedom nad Torinom do liderske pozicije Serije A

SMENA NA VRHU

Fudbaleri Napolija pobedili su u gostima ekipu Torina sa 3:1, u utakmici 17. kola italijanske Serije A.

Napoli je tako iskoristio današnji kiks Intera i poraz od Udinezea, pa se posle 13. pobede u šampionatu ponovo vratio na prvo mesto na tabeli.

Ekipa Napolija sada ima 42 boda, dva više od Intera, a četiri od trećeplasiranog Juventusa.

Na drugoj strani, Torino je deveti sa 23 osvojena boda.

Fudbaleri Napolija su pitanje pobednika na današnjem meču rešili posle pola sata igre. Kalidu Kulibali je otvorio seriju golova već u četvrtom minutu, Pjotr Zelinski je u 25. povisio na 2:0, dok je strelac trećeg pogotka bio Marek Hamšik u 30.

Ekipa Siniše Mihajlovića je u nastavku uspela samo da ublaži poraz golom Andree Belotija u 64. minutu.

Napoli u narednom kolu Serije A dočekuje Sampdoriju, dok Torino gostuje SPAL-u.