Partizan pao posle produžetka

Evroliga

Crno-beli imali napad za pobedu u regularnom delu meča, ali nisu uspeli da naprave senzaciju
1 / 8

BEOGRAD - Košarkaši Partizana nisu uspeli da iznenade CSKA u meču 2. kola grupe D Evrolige. "Armejci" su slavili u grotlu hale Pionir posle produžetka rezultatom 74:71 (14:13, 25:18, 10:15, 13:16). Tokom svih 45 minuta viđena je izjednačena borba, ali je presudilo iskustvo skupocenog višestrukog šampiona Rusije i Evrope.

Nošeni fantastičnim navijanjem izabranici trenera Duška Vujoševića imali su u regularnom toku (62:62) dva šuta za pobedu, ali na kraju je ipak trijumfovao moskovski tim.

Imali su crno-beli i u dodatnih pet minuta dva puta po četiri poena viška, ali Miloš Teodosić pokrenuo je seriju 9-0 Moskovljana kojom je i rešen ovaj duel.

Partizan je odigrao najbolji meč sezone, bio je potpuno izjednačen sa jedim od glavnih favorita za osvajanje Evrolige i pokazao da ova ekipa ima veliki potancijal. Bogdan Bogdanović bio je najbolji u sastavu Partizana sa 16 poena i šest skokova, jedan manje ubacio je Leo Vesterman, a odličan je bio i Davis Bertans sa 11 poena.

Na drugoj strani simultanku je odigrao Soni Vims sa 30 poena (10-14 iz igre), Miloš Teodosić je na kraju imao 12 poena (3-10), a veoma loš bio je Nenad Krstić sa devet poena, osam izgubljenih lopti i pet skokova. Zoran Erceg postigao je devet poena iz tri trojke (3-6), a neprimetan je bio Vladimir Micov koji se nije upisao za 16 minuta. CSKA je imao sedam skokova više (38-31), ali i čak osam izgubljenih lopti više (26-18).

Ovo je drugi poraz crno-belih, a bez pobede u grupi D su još i Bamberg i Lijetuvos Ritas. U narednoj utakmici Partizan igra 25. oktobra na gostujućem terenu upravo protiv litvanskog Lijetuvos Ritasa, dok CSKA dočekuje nemački Bamberg.

Partizan - CSKA Moskva 71:76 (13:14, 18:25, 15:10, 16:13, 9:14)

Beograd: hala Pionir, gledalaca: 7.000, sudije: Huan Karlos Arteaga (Španija), Fernando Roča (Portugalija) i Joanis Fufis (Grčka).

PARTIZAN: Milutinov, Vesterman 15, Lučić 8, Milosavljević 2, Bogdanović 16, Gagić 1, Musli 8, Čakarević 2, Đekić, Gordon 8, Anđušić, Bertans 11.

CSKA: Teodosić 12, Micov, Džekson 5, Sokolov, Krstić 9, Vims 30, Erceg 9, Voroncevič 3, Nikolas 2, Kaun, Hrijapa 6, Ponkrašov.

45. minut - Bertans promašuje za tri poena, Bogdanović hvata loptu u napadu i dobija dva slobodna bacanja. Siguran je oba puta, 71:74.45. minut - Vims sa linije penala postiže dva poena, 69:72. Vesterman promašuje za tri poena. Teodosić pogađa oba slobodna bacanja, 69:74. Do kraja 15 sekundi.44. minut - Musli i Vims postižu po dva nova poena - 69:67. Teodosić posle solo prodora postiže poene, dobija i slobodno bacanje. Precizan je, CSKA vodi 70:69, 1:17 pre kraja.43. minut - Dva poena Muslija, potom i kontra Bogdanovića za vođstvo crno-belih 67:63. Vims sa linije penala smanjuje na 67:65.42. minut - Bogdanović sa linije penala postiže jedan poen, Partizan vodi 63:62. Krstić uzvraća istom merom, ponovo nerešeno, 63:63.41. minut - Nevoza je učinila da ekipe promaše nekoliko početnih napada u produžetku.

PRODUŽETAK

40. minut - Bogdanović sa linije penala poravnava, 62:62. Teodosić promašuje za tri poena, potom pravi faul u napadu 25 sekundi pre kraja meča. Probao je Bogdanović jedan na jedan, potom i Vesterman, ali Partizan nije stigao do pobede. Produžetak od pet minuta.39. minut - Nenad Krstić 72 sekunde pre kraja sa linije penala donosi svom timu prednost - 60:62.39. minut - Bertans postiže trojku, Partizan vodi 60:57. Teodosić vraća trojku, 60:60.38. minut - Nervoza uzima maha na obe strane, dosta grešaka u napadu. Bogdanović poravnava rezultat 57:57.36. minut - Dve greške igrača Partizana, jedna u napadu, druga u odbrani omogućili su Vimsu da upiše nova četiri poena. Vujošević traži tajm-aut, CSKA vodi 57:55.34. minut - Dvojka Muslija i trojka Vestermana za preokret, Partizan posle dužeg vremena u vođstvu - 55:53. Trojka Vestermana izazvala je trans u dvorani ali i naterala trenera CSKA Etorea Mesinu da zatraži tajm-aut.31. minut - Žestok početak na obe strane, Lučić i Vesterman sa jedne, Vims sa druge za 50:51.

4. ČETVRTINA

30. minut - Musli donosi Partizanu nova dva poena, 44:49. Partizan drži priključak. Bogdanović sa linije penala postavlja konačan rezultat posle 30 minuta igre - 46:49.29. minut - Nikolas postiže dva poena, 42:49. 28. minut - Trojka Bogdanovića, 42:47.25. minut - Bertans postiže novu trojku za Partizan, ali Hrjapa ubrzo vraća sa dva poena - 39:47.24. minut - Trojka Lučića kojom Partizan smanjuje prednost na 36:43. Razigrao se Nenad Krstić na drugoj strani, 36:45.23. minut - Vims nastavlja da teroriše koš Partizana, njegovih 16 poena, 33:43.21. minut - Nenad Krstić otvara treći period sa dva poena za deset poena prednosti - 31:41.

3. ČETVRTINA

CSKA je nadskakao Partizan, 18:10 u skokovima, od čega 8:2 u fazi napada. Rusi imaju procenat šuta 50 odsto za dva poena, Partizan 41. Za tri poena Partizan je procentualno uspešniji, ali su crno-beli postigli tri, a gosti pet trojki. U broju osvojenih i izgubljenih lopti rivali su izjednačeni, a gosti imaju četiri asistencije više od Partizana - 6:2.

20. minut - Vims je neumoljiv, njegova druga trojka. Lučić se upisuje u strelce iz igre, 29:36. Nova, treća trojka Ercega za 29:39. Vesterman je siguran u poslednjem napadu posle solo prodora. Konačan rezultat 1. poluvremena 31:39.18. minut - Sedam poena Partizana u kratkom periodu, od toga Gordon šest, Krstić se sa druge strane upisuje u listu strelaca - 27:33.16. minut - Vims nastavlja da rešeta koš Partizana, postigao je do sada 11 poena. Hrjapa je precizan sa penala, CSKA prvi put ima dvocifrenu prednost - 31:20.15. minut - Tehnička greška za trenera Partizana Duška Vujoševića. Od početka meča klupa Partizana i publika ima zamerke na deljenje pravde sudijske trojke. Teodosić koristi oba penala za 20:27.14. minut - Vims postiže trojku, 20:25. 13. minut - Bertans postiže trojku kojom je prepolovljena prednost gostiju - 18:21.11. minut - Pet brzih poena CSKA, trojka Ercega i dvojka Voronceviča za 19:13, najveće vođstvo ruske ekipe.

2. ČETVRTINA

10. minut - Ruski tim se vraća u meč sa linije penala, Džekson i Vims smanjuju zaostatak na 13:11. Erceg trojkom dovodi CSKA u vođstvo 14:13, serija Moskovljana 7:0. Mirosavljević je pokušao u poslednjem napadu 1. četvrtine da postigne trojku, ali je bio neprecizan. Rusi vode na isteku prvih deset minuta rezultatom 14:13.9. minut - Nikolas posle sedam minuta postiže prve poene za CSKA. Uz poene je dobio i dodatno slobodno bacanje, 11:7. 8. minut - Vesterman postiže drugu trojku na meču, 11:4.7. minut - Kapiten Vladimir Lučić je polovičan sa linije penala za 8:4. 5. minut - Period dobre igre Partizana u odrbani, CSKA već četiri minuta bez poena. Vesterman sa linije penala donosi crno-belima vođstvo 7:4.4. minut - Nekoliko uzastopnih napada CSKA nije uspeo da realizuje, pa trener Mesina traži tajm-aut.3. minut - Prve poene na meču za Partizan postiže Bogdanović, 2:4. Leo Vesterman postiže prvu trojku na meču za vođstvo Partizana 5:4.1. minut - Već na u prvoj akciji sudije su dosudile namernu ličnu grešku Vladimiru Lučiću.1. minut - Partizan počinje meč sa petorkom Vesterman, Bogdanović, Lučić, Gordon, Musli. CSKA: Teodosić, Džekson, Ponkrašov, Hrjapa i Krstić.

Hala "Pionir" je, kao i obično, pretesna da primi sve navijače. U hali je prisutno stotinak navijača CSKA, inače zbratimljenih sa navijačima Partizana. Sa njima su i "Zabranjeni", jedna od frakcija "Grobara".

Pre početka meča domaći navijači su aplauzima dočekali bivšeg igrača tima Novicu Veličkovića. "Grobari" su aplauzima pozdravili i bivšeg kapitena, sada igrača CSKA Nenada Krstića, ali su uvredljivim tonom dočekali Miloša Teodosića.

1. ČETVRTINA

Košarkaši Partizana mts dočekuju u grotlu "Pionira" prošlogodišnjeg finalistu Evrolige u meču 2. kola grupe D. Crno-beli u meč ulaze sa porazom od Bešiktaša, dok je ruski tim savladao teškom mukom Lietuvos Ritas.

Puno zanimljivosti vezano je za večerašnji meč. Trener Partizana Duško Vujošević trenirao je pre dve godine CSKA, a čak četvorica srpskih internacionalaca danas nose crveno-plavi dres "Armejaca": Nenad Krstić, kome će ovo biti prvi duel protiv svog bivšeg kluba, Miloš Teodosić, Zoran Erceg i, takođe bivši igrač crno-belih, Vladimir Micov.

Grupa D

Lijetuvos Ritas - Barselona 49:67 Bamberg - Bešiktaš 71:86 Partizan mt:s - CSKA 71:76