KAD JE TEŠKO NEJMAR: Brazilci srušili bedem Kameruna i zakazali derbi sa Čileom

Treće kolo

Brazil 2014 -
Pobedu Brazilcima doneli Nejmar sa dva gola, Fred i Fernandinjo, a jedini pogodak za Kamerun na ovom Mundijalu postigao je Matip
1 / 11

Fudbaleri Brazila savladali su Kamerun sa 4:1 i time osvojili prvo mesto u A grupi Prvenstva sveta, čiji su domaćini, što znači da će u osmini finala igrati sa Čileom.

Izabranici selektora Skolarija od starta su pokazali da žele pobedu, napadali, ređali prilike, a prvi gol delo je Nejmara u 17. minutu. Od tog trena, Kamerunci su se trgli, pa čak i uspeli da izjednače na 1:1 preko Matipa u 27. minutu.

Videvši da je vrag odneo šalu, Nejmar je posle prodora i udarca, slično kao u meču sa Hrvatskom osam minuta pre poluvremena "kariokama" doneo novu prednost. Nisu se Brazilci tu zaustavili napadi su se ređali a u četvrtom minutu nastavka Fred je pogodio za 3:1. To je uspavalo meč, dalo priliku Skolariju da 19. minuta pre kraja izvede Nejmara, ali nije bilo sve šro se tiče golova.

Sedam minuta pre kraja, Fernandinjo, koji je igrao samo drugo poluvreme je kaznio grešku odbrane Kameruna i postavio konačnih 4:1.

Tok utakmice

22:44 (90+3') - Kraj utakmice

23:43 (83') Fernandinjo kažnjava greške Kamerunaca

GOOOOOOOOL 4:1 - Ponovo su Kamerunci izgubili loptu na 25 metara od gola, Brazilci su izmenjali nekoliko dodavanja da bi na kraju Fernandinjo špicem postigao gol

23:31 (71') - Nejmar izašao uz ovacije

Skolari je odlučio da igrača koji je do sada na Munsijalu postigao 4 gola izvuče iz igre

23:20 (61') - Mirniji deo meča

Desetak minuta nema uzbuđenja, čini se da su Brazilci zadovoljni prednošću i činjenicom da nisu vezani za ishod meča Meksiko - Hrvatska

23:08 (49') - Fred za mirniji Brazil

GOOOOOOOOOOOL 3:1 - U dva momenta pre nego je Marselo asistirao Fredu, situacija je najblaže rečeno bila na ivici ofsajda, ali nikoga na stadionu to više ne zanima.

23:07 (48') - Napadi Brazila baš žestoki

Brazilci su rešili da napadnu od starta pa siu za tri minuta čak četir puta ugrozili gol Kameruna

23:04 (46') - Počelo je drugo poluvreme

22:46 (45+1') - Kraj prvog poluvremena

Brazil kada gol uspe da ubrza iggru i brzo dodaje lopu u napred Kamerunci imaju mnog problema. Sa druge strane Kamerun vreba iz prekida i utrčavanja iza leđa Marsela i Danija Alveša

22:40 (40') Euforija na stadionu

Brauzil vodi i to izaziva eurforiju na stadionu, koji je obojen u žuto i na kom mnogi gledaoci imaju radio aparate na koijima osluškuju šta se deašava na utakmici Meksiko - Hrvatska. U ovom momentu taj meč nevažan je za "karioke"

22:37 (37') - Nejmar još jednom

GOOOOOOOL 2:1 - Ponovo su Brazilci kao kod prvog gola oteli loptu, Nejmar je primio i kao protiv Hrvatske samo sada sa ivice šesnaesterca proturio je kroz noge rivalu, dok se golman bacio na pogrešnu stranu

22:27 (27') - Matip zatresao prečku pa dao gol

GOOOOOOOOOOOOOL 1:1 - Pre nego je posle novog prodora po strani Kamerunaca Matip izjednačio, isti igrač je pored dva fudbalera Brazila i golmana postigao gol. Prvi za Kamerun na Mundijalu

22:17 (17') Nejmar - 1:0

GOOOOOOOOOL: 1:0 - Marselo je osvojio loptu, dao je Luisu Gustavu, koju je u šesnaestercu pogodio samog Nejmara, a ovaj lako zatrersao mrežu

22:12 (12') - Kamerunci se trgli

Već dva puta Kamerunci su ušli u šesnaesterac rivala, ali je oba puta lopta završila u korneru

22:07 (7') - Pritisak malo popustio

Brazilci su imali već tri prekida a interesantno je da su izabranici selektora Skolarija mnogo puta pokušali dugom loptom sa sredine terena

22:02 (2') - Velika šansa za Paulinja

Hulk je prodro zavre4nuo, ali Paulinjo nije uspeo da šutira, a u nastavku akcije domaćin je izborio korner

22:00 (1') - Utakmica je počela

21:50 - Stastavi timova BRAZIL: Žulio Cezar – Alves, Silva, Luiz, Marselo – Gustavo, Paulinjo – Nejmar, Oskar, Hulk - Fred

KAMERUN: Itanđe - Matip, Njom, Enkulu, Bedimo - Eno, Embija, Mukanđo - Čupo-Moting, Abubakar.

21:40 - Brazil ne sme da izgubi Domaćin šampionata, Brazil, do osmine finala može trijumfom ili remijem protiv Kameruna. Prvo mesto selekciji selektora Luisa Felipea Skolarija biće zagarantovano ukoliko Meksiko i Hrvatska odigraju nerešeno.