NEMCI OSVOJILI BRONZANU MEDALJU: Domaćin bolji od Poljske u borbi za treće mesto! VIDEO

EVROBASKET

Eurobasket 2022 -

Košarkaši Nemačke osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

Košarkaši Nemačke osvojili su danas bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto su u Berlinu u meču za treće mesto pobedili Poljsku sa 82:69 (19:14, 17:9, 18:26, 28:20).

Nemačka je takmičenje u grupi završila na drugom mestu sa četiri pobede i jednim porazom. U osmini finala, Nemci su pobedili Crnu Goru, a u četvrtfinalu su bili bolji od Grčke. U polufinalu Nemačka je poražena od Španije.

Najefikasniji kod Nemačke bio je Denis Šreder sa 26 poena, a pratio ga je Jonas Vojtman sa 14 poena, devet skokova i šest asistencija.

Kod Poljske su se izdvojili Mihal Sokolovski sa 18 poena i šest skokova, Jakub Garbaš sa 12 poena i Ej Džej Sloter sa 10 poena i 10 asistencija.

Nemačka je danas stigla do treće medalje na Evropskim prvenstvima, nakon što je 1993. godine kao domaćin osvojila zlato, a 2005. u Beogradu stigla do srebrnog odličja.