(VIDEO) SRBI POKORILI ISTANBUL: Orlovi se osvetili Turcima za krađu iz 2010. godine, Bogdan i Jović uništili domaćina

važan meč

Eurobasket -

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Tursku 80:74 (21:13, 15:18, 17:14, 27:29) i posle 3. kola u grupi D Evrobasketa ima dve pobede i poraz.

1 / 19 Foto: FIBA

Izabnranici selektora Đorđevića odlično su počeli meč. Jović je vezao pet poena, na startu, a u 13. minutu bilo je 27:13. Odlično su se naši košarkaši kretali u odbrani, nekoliko puta ukrali loptu Turcima, što im je omogućilo poene iz kontranapada. U tim momentima dvorana je bila sasvim utišana.

Turci su se međutim vratili serijom od 12:0 u prvom delu druge četvrtine, kada su prišli na 27:25. Na to je naš tim odgovorio sa četiri vezana poena, čime je vođstvo sačuvano, sve do poluvremena. Posle dve četvrtine na semaforu je pisalo 36:31 za Srbiju.

Drugo poluvreme počelo je sa 4 brza poena Bogdanovića. Srbija je i pored promašene čiste kontre kontrolisala rezultat i dešavanja na parketu, što je gledaoce u dvorani prilično utišalo. Bili smo strpljivi u napadu koristili Mačvana, a Jović je pogodio dva šuta sa poludistance.

Ipak, Turska je nešto više od tri minuta pre kraja četvrtine ekspresnom serijom od 5:0 prišla na 48:43. Ipak četvrtina je okončana vođstvom Srbije 53:45.

Turska je poslednjem kvartalu, posle četiri minuta igre i serije 11:0 povela 59:59, ali je tada Kuzmić pogodio uz faul i vratio prednost na našu stranu. Tada je Bogdanović vezao deset poena (dve trojke), pa smo u poslednja nešto manje od četiri mniuta i pored nekih koš faulova Turaka ušli sa vođstvom 70:65.

Trojke su zatim pogodili Jović i Lučić za Srbiju, a Osman za Tursku. 76:71 je bilo za Srbiju nešto manje od dva minuta pre kraja. Od tada smo sigurnim bacanjima i odbranom ostvarili vrednu pobedu.

Srbija u utorka od 16 časova igra sa Velikom Britanijom.

SRBIJA - TURSKA 80:74 (21:13, 15:18, 17:14, 27:29)

Dvorana: "Fenerbahče arena". Sudije: Marek Cmikijevič (Poljska), Tomas jasevičijus (Litvanija), Manuel Maconi (Italija).

SRBIJA: Mačvan 8, Bogdanović 17, Lučić 7, Milosavljević 8, Birčević 7, Štimac 5, Lazić, Micić 2, Gudurić, Jović 15, Kuzmić, 5, Marjanović 6.

TURSKA: Vejseloglu 2, Balbaj, Guler 8, Osman 15, Hersek, Erden 13, Mahmutoglu 19, Aldemir, Sanli, Korkmaz 11, Sipahi 6, Koksal.

Četvrta četvrtina

40. minut 80:74 - Kraj meča, važna pobeda Srbije

39. minut 78:72 - Lučić je pogodio dva penala

38. minut 76:70 - Trojke Osmana, pa Lučića

38. minut 73:67 - Trojka Jovića

37. minut 70:65 - Bogdanović je vezao 10 poena

25. minut 66:61 - Dve trojke Bogdanovića

25. minut 60:59 - Kuzmić uz faul, Srbija opet vodi

24. minut 57:59 - Serija Turaka 11:0

22. minut 55:48 - Sjajna kontra i kucanje Milosavljevića

30. minut 53:45 - Odbili smo sve napade Turaka

27. minut 48:43 - Turci za manje od minuta prave 5:0

25. minut 46:36 - Daleka dvojka Jovića

23. minut 44:36 - Mačvan za plus 8

21. minut 38:31 - Brzi poeni Bogdanovića

Treća četvrtina

20. minut 36:31 - Kraj druge četvrtine

19. minut 34:27 - Koš Srbije nije priznat, iako se nije čula sirena, a čini se da je Kuzmić pogodio na vreme

17. minut 34:27 - Trojka Bogdanovića

16. minut 31:25 - Skok u napadu i poeni u kontri prekidaju seriju domaćina

15. minut 27:25 - Turci se vraćaju u meč serijom 12:0

13. minut 27:19 - Dve trojke Mahmutoglua, Sale traži minut odmora

12. minut 25:13 - Marjanović je pogodio

11. minut 23:13 - Micić u kontri

Druga četvrtina

10. minut 21:13 - Odlična odbrana i nekoliko kontranapada za vođstvo

10. minit 21:10 - Odlična kontra Srbije

9. minut 19:10 - Sjajna kontra Mačvana

6. minut 13:6 - I Štimac je pogodio uz faul. On i Birčević su nezgodno pali

5. minut 8:4 - Birčević je pogodio uz faul, a zatim i dodatno bacanje

3. minut 5:3 - Jović meč počinje sa 5 poena

2. minut 3:3 - Sipahi i Jović su pogodili trojke

Prva četvrtina

Za ekipe koje se takmiče u Grupi D nedelja je bila slobodan dan, što su naši reprezentativci iskoristili za trening u večernjem terminu pripremajući se za večerašnju utakmicu sa domaćinima.

Pred našim košarkašima je novi težak izazov - protivnik je domaća selekcija Turske, koja će imati podršku sigurno prepune dvorane "Ulker arene".

Selektor Aleksandar Đorđević i kapiten Milan Mačvan obratili su se u nedelju novinarima u hotelu "Hilton", u kojem su smešteni svi timovi grupe D, i istakli važnost ovog duela kako bi se selekcija Srbije „vratila na pobednički kolosek uz pozitivno raspoloženje za poslednje dve utakmice sa Velikom Britanijom i Belgijom

– Mislim da neće biti tako fizički intenzivna utakmica kao sa Rusijom, koja ima evropske igrače sa NBA telima. Nametnuli su nam njihov ritam. Svaka utakmica je fizički izuzetno naporna, ali mi ćemo odgovoriti košarkom, jer nemamo drugo oružje. Moramo da budemo spremni na sve. Sećate se 2010. godine i detalja koji nam je odneo finale Svetskog prvenstva. Mirnoća mora da krene od mene, a momci moraju da budu spremni na sve, poručio je Đorđević.

Selektor Turske Ufuk Saridža je kazao:

Znamo da Srbiji nedostaje dosta igrača, ali ni mi nismo kompletni. Nismo videli punu dvoranu u naše prve dve utakmice, ali očekujemo bar deset, možda i jedanaest hiljada gledalaca na ovoj utakmici, rekao je Saridža.

On je takođe dodao da odlično poznaje srpski tim.

– Srbija ima jako iskusne igrače, ali na nama je da razmišljamo samo o svakoj sledećoj utakmici, da ne idemo previše u budućnost. Takođe, oni nas dobro poznaju, ali poznajemo i mi srpske košarkaše.