(VIDEO) REMEK DELO BEJLA: Vels protiv Slovačke ostvario istorijsku pobedu na EP

Duel debitanata u Bordou

Francuska 2016 -

Reprezentacija Velsa savladala je Slovačku 2:1 (1:0) u prvom meču Grupe B na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Bio je to duel debitanata na kontinentalnim šampionatima. Zato trijumf Velsa ima epitet istorijski.

All Goals HD - Wales 2-1 Slovakia 11-06-2016 by alex-percec

U drugom duelu Grupe B u 21:00 sastaju se Engleska i Rusija.

U meču na "Novom stadionu" u Bordou Slovačka je imala veći posed lopte i više šuteva na gol, ali je Vels pobedio.

Ostrvljani su poveli prelepim golom Gereta Bejla već u 10. minutu iz slobodnog udarca, izjednačio je Duda u 61. minutu, samo 52 sekunde pošto je ušao u igru, a konačan rezultat postavio je rezervista reprezentacije Velsa Robson-Kanu u 81.

Imali su Slovaci priliku da ponovo stignu do izjednačenja, ali je Nemec u 86. minutu pogodio stativu.

Slovačka će se u drugom kolu 15. juna sastati sa Rusijom, dok će dan kasnije Vels igrati "ostrvski derbi" sa Engleskom.

Kraj - 2:1 za Vels!

90. minut - Mak je uhvatio volej, ali je tukao visoko preko gola.

86. minut - STATIVA! Nemec je umalo izjednačio!

81. minut - GOOOLLL - 2:1 za VELS - ROBSON-KANU! Remzi je bio u prodoru, lopta mu je pobegla i došla do rezerviste Robson-Kanua, koji je šutirao Đurici kroz noge i pogodio mrežu.

73. minut - ŠANSA za Vels. Centrirao je Robson-Kanu, a Remzi nije dobro reagovao glavom kada se našao u izglednoj poziciji.

71. minut - Posle prve, odmah i druga izmena u Velsu - Robson-Kanu umesto Vilijamsa.

69. minut - Prva izmena i kod Velšana - Ledli je zamenio Edvardsa.

61. minut - GOOOLLL - 1:1 - DUDA! Slovak je dao gol 52 sekunde pošto je ušao u igru.

60. minut - Prve izmene. Slovaci su izvršili dve. Izašao je Đuriš, ušao Nemec, a umesto Horošovskog na terenu je Duda.

57. minut - Još jedan pokušaj Bejla, ali golman Kozačik je uspešno intervenisao.

55. minut - Slovaci su konačno zapretili. Mak je pobegao protivničkoj odbrani, primio dubinsku loptu, ali neprecizno šutirao.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nema promena u sastavima.

ZANIMLJIVO: Nijedan od 22 igrača koji su počeli meč ne igra u klubu iz svoje zemlje.

Kraj prvog poluvremena - 1:0!

45+1. minut - Ponovo Bejl šutira, ali ovaj put golman Kozačik nije imao problema.

45. minut - Uzdasi navijača Slovačke. Škrtel je izbegao ofsajd, ali je bio predaleko od lopte da bi je zakačio.

30. minut - Slovaci imaju loptu više u posedu, ali uzalud.

23. minut - I Kucka je pokušao iz slobodnjaka, ali i on je bio neprecizan.

21. minut - Treći šut Slovaka ka golu, ovaj put Vajs je bio neprecizan. Od šanse Hamšika u 3. minutu nije bilo pretnji po Velšane.

10. minut - GOOOLLL - 1:0 - BEJL! Sevnula je levica napadača Real Madrida iz slobodnjaka sa 30 metara!

3. minut - VELIKA ŠANSA za Slovačku! Hamšik je u solo akciji nanizao veliki broj Velšana, izašao sam pred golmana Vorda, šutirao pored njega u mrežu, ali se Dejvis vratio na vreme da izbaci loptu pred gol-linijom.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI:

VELS: Vard - Čester, Vilijams, Dejvis - Ganter, Alen, Edvards, Remzi, Tejlor - Vilijams, Bejl

SLOVAČKA: Kozačik - Pekarik, Škrtel, Durika, Švento - Kucka, Horšovski, Hamšik - Mak, Duriš, Vajs.

17:55 - Obe reprezentacije su debitanti na evropskim prvenstvima.

17:50 - Atmosfera na "Novom stadionu" u Bordou

17:45 - Poređenje najboljih igrača

17:40 - Švajcarci pobedili Albaniju 1:0

U prvom meču današnjeg programa Švajcarska je u okviru Grupe A bila bolja od Albanije 1:0.