(VIDEO) PIKE OBRADOVAO ŠPANCE I ŠAKIRU: Furija minimalcem protiv Češke krenula u odbranu titule

Aktuelni evropski šampion teškom mukom do pobede

Francuska 2016 -

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je u Tuluzu selekciju Češke 1:0 (0:0) u meču prvog kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

1 / 10 Foto: Reuters

Jedini strelac na utakmici bio je Pike u 87. minutu. Španija je od početka meča bila bolji rival, ali je tek u finišu stigla do trijumfa. Na golu Češke briljirao je Peter Čeh, koji je nekoliko puta odlično intervenisao i zaustavljao udarce Španaca, pre svih Morate, Nolita i Silve. Česi su u drugom poluvremenu imali nekoliko šansi, ali je De Hea uspeo da sačuva svoju mrežu.

Španija brani evropsku titulu osvojenu pre četiri godine na EP u Ukrajini i Poljskoj.Hrvatska je juče u drugom meču prvog kola grupe D pobedila Tursku 1:0.U drugom kolu, koje je na programu 17. juna, sastaće se Španija - Turska i Češka - Hrvatska.TOK MEČA:

90+3. minut - Kraj utakmiceKraj utakmice. Španija je pobedila 1:0!

90+2. minut - Kakva odbrana De Hee 90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta87. minut - Španci vode!
79. minut - Španci ponovo u ofanzivi

73. minut - Nova šansa za ŠpanijuNova prilika za Španiju. David Silva je šutirao sa oko 16 metara, ali je lopta otišla pored gola70. minut - Velika prilika za Đordija AlbuŠpanci ponovo stižu do šanse. Alba je šutirao, a Čeh je poslao loptu u korner

65. minut - Česi se oslobodili pritiska Španaca

Česi su se otvorili u drugom poluvremenu. Češka sve ozbiljnije napada, Gebre Selasije je bio u odličnoj prilici posle kornera, ali je odbrana Španije uspela da interveniše, tačnije Fabregas je izbacio loptu sa gol linije.57. minut - Prilika za ČehePrva prilika za Češku u drugom poluvremenu. Hubnik je odlično šutirao, ali je De Hea još bolje reagovao i zaustavio je njegov udarac

47. minut - Treći korner Španaca za 90 sekundiŠpanci ofanzivni na startu drugog poluvremena. "Crvena furija" je izvela tri kornera za 90 sekundi, ali je odbrana Češke bila na visini zadatka

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - Prva šansa za ČeheKonačno šansa i za Čehe. Necid je šutirao, a siguran je bio De Hea.

40. minut - Čeh čuva ČeheNova opasnost ispred Petera Čeha. Španci su u dva minuta imali dve dobre šanse, ali je Čeh uz pomoć odbrambenih igrača oba puta dobro intervenisao37. minut - David Trezege: Španija pobeđuje 1:0

33. minut - Španci sve opasnijiŠpanci sve bliži postizanju gola, dok se Češka dobro i organizovano brani. Međutim, i dalje nema golova. Još jedna opasna situacija ispred gola Čeha, ali je dobro intervenisala odbrana Češke

28. minut - I dalje bez golova, novi promašaj Morate

Španija ima više loptu više u svom posedu. Nova šansa za Moratu, koji šutira tik pored stative16. minut - Morata zapretio ČehuHaunfran je proigrao Silvu koji je zavrnuo sa desne strane, ali je udarac Morate ipak odbranio Čeh.

13. minut - Češka preti iz kontri
5. minut - Na tribinama je španski kralj Felipe

3. minut - Ovo je 100-ta utakmica Silve u dresu Španije

1. minut - Utakmica je počela

14.30 - Poznati su sastavi timova:Španija: De Hea - Huanfran, Pike, Ramos, Đordi Alba - Fabregas, Buskets, Inijesta - Silva, Nolito, Morata.Češka: Čeh - Kaderabek, Sivok, Hubnik, Limberski - Darida, Plašil - Gebre Selasije, Rosicki, Krejči - Necid.Španija brani titulu osvojenu pre četiri godine. Češka je pre četiri godine stigla do četvrtfinala.