(VIDEO) REMI U PARIZU: Švajcarcima bod po meri, Rumuni blizu ispadanja

Rasplet u Grupi A se nazire

Francuska 2016 -

Reprezentacije Rumunije i Švajcarske odigrale su 1:1 u meču drugog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Rumuni su poveli u 18. minutu golom Stankua iz penala, a konačan rezultat postavio je Mehmedi u 56.

U prvom kolu Rumunija je poražena od Francuske 1:2, dok je Švajcarska savladala Albaniju 1:0.

Dakle, Švajcarska sada ima četiri boda i blizu je plasmana u osminu finala, dok je Rumunima ovo prvi osvojeni bod, čime su došli nadomak ispadanja sa EP.

Večeras u 21 sat igra se i drugi meč 2. kola ove grupe Francuska - Albanija.

U današnjem meču na "Parku prinčeva" Švajcarci su pokazali više. Još u prvom poluvremenu ređale su se šanse pred golom Tatarušanua, ali je njegova mreža ostala netaknuta. Za to vreme Rumuni su poveli, a mogli su kasnije čak i da udvostruče prednost...

Švajcarci su izjednačili u uvodu drugog poluvremena, posle čega je intenzitet utakmice konstantno padao. Šansi gotovo da i nije bilo. Kako je vreme odmicalo, sve jači je bio utisak da su oba rivala zadovoljna bodom. Švajcarci svakako mogu da budu zadovoljni tim plenom, što se za Rumune ne može reći.

Kraj - 1:1!

70. minut - OPASAN POKUŠAJ RUMUNA! Torže je tukao iz slobodnjaka, Zomer odbranio.

68. minut - ŠANSA za ŠVAJCARSKU! Centrirao je Lihštajner, a Embolo, koji je zamenio Seferovića, glavom šutirao neprecizno.

56. minut - GOOOLLL - 1:1 - ŠVAJCARCI IZJEDNAČILI! Posle nespretne intervencije odbrane Rumuna Mehmedi je zatresao mrežu.

52. minut - UMALO AUTOGOL! Đuru je intervenisao ispred Kešerua i malo je nedostajalo da zatrese sopstvenu mrežu. Ipak, Rumuni su dobili samo korner.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

18:55 - Stanku tek treći igrač koji je realizovao dva penala na jednom EP

Kraj prvog poluvremena - 1:0!

38. minut - ŠANSA za ŠVAJCARSKU! Džemaili sa šest, sedam metara glavom šalje loptu pored gola.

28. minut - ŠANSA za RUMUNIJU! STATIVA! Posle prekida lopta je došla do Sapunarua, koji je iz neposredne blizine pogodio stativu.

Cristian Săpunaru Hits The Post vs Switzerland! by wittyfutty1

25. minut - ŠANSA za RUMUNIJU! Kipčiju je s leve strane ciljao suprotni ugao švajcarskog gola, ali je njegov šut otišao pored.

21. minut - PONOVO PRETE ŠVAJCARCI! Pucao je Šer, a Tatarušanu krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

18. minut - GOOOLLL - 1:0 za RUMUNIJU! Stanku iz penala! Sudija Karašev je pokazao na belu tačku zato što je Lihštajner povlačio Kipčijua za dres. Stankuu je ovo drugi gol na ovom šampionatu, oba je dao iz jedanaesterca.

Stancu Goal - Romania `1-0 Switzerland - 15-06... by Live1Goals

16. minut - ŠANSA za ŠVAJCARSKU! Ponovo Seferović. Ovaj put bio je u još boljoj poziciji posle sjajne akcije saigrača, međutim, slabo je šutirao, pa je golman Tatarušanu odbranio.

13. minut - Švajcarci sve jače pritiskaju Rumune.

6. minut - ŠANSA za ŠVAJCARSKU! Džemaili je proigrao Seferovića, koji je iz izgledne pozicije šutirao zamalo pored gola i izmamio uzdahe navijača svoje reprezentacije. Rumuni su protestovali kod sudije Karaševa tvrdeći da je Seferović bio u ofsajdu.

Seferovic Amazing Shot Chance HD - Romania vs... by fantasticfootball

1. minut - Meč je počeo.

Selektor Rumunije Anhel Jordanesku napravio je čak četiri izmene u ofanzivi svog tima u odnosu na meč sa Francuskom, sada su u sastavu Prepelica, Torže, Kipčiju i najisturenij Kešeru. Selektor Švajcarske Vladimir Petković izveo je isti tim kao protiv Albanije.

RUMUNIJA: Tatarašanu - Sapunaru, Kirikeš, Grigore, Rac - Pintili, Prepelica - Torže, Stanku, Kupčiju - Kešeru.

ŠVAJCARSKA: Zomer - Lihtšajner, Šer, Đuru, Rodrigez - Behrami, Džaka - Šaćiri, Džemaili, Mehmedi - Seferović.

Utakmicu sudi Rus Sergej Karašev.

17:45 - Originalno...

17:40 - U Parizu je oblačno, trenutno je 18 stepeni Celzijusa

17:35 - Zagrevanje na "Parku prinčeva"

17:30 - Šaćiri postaje reprezentativac KosovaDžerdan Šaćiri, reprzentativac Švajcarske želi da promeni selekciju i počne da nastupa za novoformiranu reprezentaciju tzv. Kosova. A zašto to želi, saznajte OVDE.

17:25 - 12. duel Rumuna i ŠvajcaracaRumunija i Švajcarska odigrale su 11 mečeva. Rumuni su dobili pet, Švajcarci četiri, a dva su završena bez pobednika. Poslednji put srele su se 2012, kada je Rumunija pobedila 1:0. Ujedno, to je bila njihova jedina prijateljska utakmica, sve ostale bile su takmičarske. Zanimljivo je da su se prvi put srele u kvalifikacijama za SP 1934, a taj duel FIFA je registrovala službenim rezultatom u korist Švajcarske, jer su Rumuni nastupili sa igračem koji nije imao pravo igranja.

17:15 - Podsetite se mečeva prvog kola današnjih rivala na EVRO 2016

France vs Romania Goals HD | 2 - 1 | 10 June 2016 by footballreligion

Albania Vs Switzerland (0-1) All Goals... by lethajkd