(VIDEO) PROTIV SVIH ZAKONA FIZIKE: Evo najlepšeg gola u istoriji fudbala postignutog na današnji dan

Za sva vremena

Francuska 2016 -

Na današnji dan pre 28 godina postignut je jedan od najlepših golova u istoriji fudbala.

Legendarni holandski napadač Marko Van Basten zatresao je mrežu reprezentacije SSSR u finalu Evropskog prvenstva prkoseći svim zakonima fizike.

Van Basten je iz gotovo "mrtvog ugla" poslao parabolu iz voleja i savladao golmana Sovjetskog Saveza Rinata Dasajeva.

Ovaj gol nije zvanično proglašen najlepšim ikada, ali nema tog ljubitelja fudbala koji bi se usprotivio takvoj oceni.

Van Basten je gol postigao u 54. minutu postavivši konačan rezultat 2:0. Prethodno, strelac prvog gola bio je Rud Gulit u 32. minutu.

Holandija je tim trijumfom u minhenskom finalu jedini put došla do titule prvaka Evrope.