Dortmund pao u Menhengladbahu, remi Bajerna

Bundesliga

U duelu dve Borusije domaća slavila sa 2:0

Fudbaleri Borusije Dortmund izgubili su kao gosti od imenjaka iz Menhengladbaha sa 2:0, dok je Ajntraht Braunšvajg istim rezultatom neočekivano slavio na gostujućem terenu protiv Volfsburga, što je njegova prva pobeda otkako se vratio u nemačku Bundes ligu.Aktuelni nemački i evropski vicešampion zastao je u jurišu na titulu i pretrpeo prvi poraz ove sezone. Reprezentativac Srbije Neven Subotić uspešno je komandovao odbranom Dortmunda sve do 80. minuta, kada je Humels zaradio crveni karton i skrivio penal, kojeg je realizovao Kruze.Rafael je u finišu potvrdio zaslužen trijumf Borusije Menhengladbah, koja je skočila na četvrtu poziciju na tabeli, dok je Borusija Dortmund ostala na čelu, barem do utakmice između Leverkuzena i Bajerna.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena i Bajerna iz Minhena odigrali su nerešeno 1:1. Aktuelni šampion Nemačke poveo je golom Tonija Krosa u 29. minutu šutem sa petnaestak metara, ali je dva minuta kasnije Bajer izjednačio. Posle kontranapada domaće ekipe najbolje se u šesnaestercu Bajerna snašao Sidni Sem koji je savladao Manuela Nojera.Šalke je loše počeo meč protiv Augsburga, ali su gosti brzo ostali oslabljeni zbog isključenja Klavana, što je domaćin iskoristio i u nastavku obezbedio ubedljiv uspeh.Veliko iznenađenje priredio je Ajntraht Braunšvajg savladavši u gostima favorizovani Volfsburg (2:0), pa sa velikim ohrabrenjem nastavlja borbu za opstanak u daljem toku šampionata.

Rezultati 8. kola Bundes lige:Šalke - Augsburg 4:1

(Boateng 16. penal, Salai 28, 78, Majer 86 - Melders 10)Borusija Menhengladbah - Borusija Dortmund 2:0

(Kruze 81. penal, Rafael 87)Štutgart - Verder 1:1

(Harnik 6 - Petersen 37)Volfsburg - Ajntraht Braunšvajg 0:2

(Belarabi 30, Kumbela 86)Majnc - Hofenhajm 2:2

(Čupo-Moting 82, Noveski 90 - Foland 14, Firmino 22)

Bajer Leverkuzen - Bajern Minhen 1:1 (1:1)