Mitrović asistent u remiju Anderlehta

Belgijska liga

Tim iz Brisela odigrao 1:1 sa Standardom iz Liježa

Fudbaleri Anderlehta remizirali su sa Standardom iz Liježa (1:1), u 12. kolu belgijske Župiler lige, a asistent kod jedinog gola domaćih bio je Aleksandar Mitrović.Anderleht je do vođstva stigao već u prvom minutu kada je nekadašnji fudbaler Partizana proigrao Sašu Klještana, koji je spretno reagovao i pogodio.

Na drugoj strani Opare i Ciman su dobili kartone, a u 36. minutu Ezekijel je izjednačio. U nastavku nije bilo golova, ali je bilo kartona, Opare je dobio drugi žuti, a Venker i trener Guj Luzon po crveni.

Pored Mitrovića u sastavu tima iz Brisela našao se i Luka Milivojević.

Bez obzira na ovaj remi, ekipa Standarda je prva na tabeli sa 29 bodova iz 12 utakmica, tri više od drugoplasiranog Genka. Sa druge strane Anderleht se sada izjednačio sa Kortrijkom na petoj poziciji sa 22 boda.