10 OD 10: Roma trijumfom nad Kjevom ušla u istoriju Serije A!

"Vučica" rekorder po broju pobeda na startu sezone

Pobednički, a ujedno i istorijski gol za Romu postigao je Marko Borijelo u 67. minutu

RIM - Fudbaleri Rome ušli su u istoriju italijanske Serije A po broju uzastopnih pobeda na startu sezone, pošto su u Rimu pobedili Kjevo s 1:0."Vučica" je ostvarila 10. uzastopnu pobedu na otvaranju sezone, što do sada nijednom timu iz Serije A nije uspelo.Rimljani su prošle nedelje pobedom nad Udinezeom izjednačili rekord Juventusa iz sezone 2005/06. sa devet uzastopnih pobeda, ali su večeras oborili rekord.Roma je na meču sa Kjevom stvorila dosta šansi, ali je lopta ušla samo jednom u mrežu gostiju iz Verone. Strelac istorijskog gola bio je Marko Borijelo u 67. minutu. Adem Ljajić odigrao je ceo meč za rimski klub.Roma sada juri rekord Intera, koji je u Seriji A ostvario 17 uzastopnih pobeda.Roma je prva sa 30 bodova ispred Napolija i Juventusa koji imaju po 25.