Rutinska pobeda Bajerna, Volfsburg šokirao milionere iz Dortmunda

Bavaci nastavljaju sa dobrom igrom

Bajern je na svom terenu pobedio Augsburg s 3:0, dok je Borusija poražena u gostima od Volfsburga

BEOGRAD - Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su Augsburg 3:0, dok je Borusija iz Dortmunda izgubila sa 1:2 od Volfsburga, a Bajer iz Leverkuzena je pobedio Hamburg sa 5:3 u 12. kolu nemačke Bundeslige. U ostalim mečevima Hofenhajm je izgubio od Herte 2:3, a Šalke je pobedio Verder Bremen sa 3:1. Bajern je na svom terenu pobedio Augsburg sa golovima Džeroma Boatenga u četvrtom minutu, Franka Riberija u 42. i Tomasa Milera iz penala u 90. Bavarcima su na poslednjih 19 utakmica u svim takmičenjima zabeležili 17 pobeda i dva remija. Borusija je izgubila na gostovanju posle preokreta od Volfsburga. "Miloneri" su poveli u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena golom Markusa Rojsa, a domaćin je preokrenuo pogotcima Rikarda Rodrigesa 56. i Ivice Olića u 69. Bajer je kod kuće pobedio Hamburg, a na utakmici je postignuto čak osam golova. Tim iz Leverkuzena je poveo sa dva nula pogotcima Son Heung Mina u 10. i 17. minutu, a Maksimilijan Bajster je u 23. pogotkom za goste postavio konačan rezultat prvog poluvremena 2:1. Pjer Lasoga je u 49. minutu doneo izjednačenje Hamburgu, a Son Heung Min je u 55. svojim trećim golom na utakmici ponovo dove Bajer u vodstvo. Štefan Kisling je u 72. uvećao prednost domaćina na 4:2. Lasoga je u 75. minutu svojim šestim golom u sezoni smanjio prednost domaćina na 4:3, a Bajer je u 89. pogotkom Gonzala Kastra rešio pitanje pobednika i postavio konačnih 5:3. Borusija je u Menhengladbahu pobedila Nirnberg s 3:1.Bajern je prvi na tabeli Bundeslige sa 32 boda, Borusija Dortmund i Bajer Leverkuzen dele drugo i treće mesto sa po 28.